Nowe BMW i3 i i3S

2017-08-29
Nowe BMW i3 i i3S

Ekskluzywny miejski elektryk zadebiutuje na salonie we Frankfurcie we wrześniu 2017. Zdjęcia i szczegóły dotyczące tego auta odkryto już teraz.

 

Nowy i3S posiada ulepszony silnik elektryczny, z którego udało się wykrzesać moc 184 KM i moment obrotowy 269 Nm – to wzrost o 14 KM i 20 Nm.

 

Poza zmodernizowanym silnikiem, i3S jeździ na sportowym zawieszeniu, które jest niższe o 12,7 mm. Model ten jest wyposażony w 20-calowe lekkie aluminiowe koła, które są nieco szersze niż te na standardowym i3.

 

Mówiąc o wyglądzie zewnętrznym, oba modele mają nowy zderzak z przednim światłem przeciwmgielnym. Standardowe i3 ma cienkie plastikowe pokrycie nadwozia. Natomiast i3S wyróżnia się czarnymi akcentami i metalowymi wykończeniami

 

Wnętrze zmieniło się mocniej, to głównie za sprawą lepszych materiałów i nowocześniejszego wyposażenia z zakresu infotainment.

 

Jeśli chodzi o zaopatrzenie w paliwo, czyli energię elektryczną, i3 został wyposażony w ulepszony kabel ładowania, który umożliwia całkowite uzupełnienie akumulatora w ciągu zaledwie trzech godzin. To pięć razy szybciej niż w przypadku poprzedniej generacji.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska