Brabus Rocket 900 – najszybszy czteromiejscowy kabriolet świata

2017-09-05
Brabus Rocket 900 – najszybszy czteromiejscowy kabriolet świata

W tym samochodzie można poczuć naprawdę silny wiatr we włosach!

Podobnie jak AMG, firma Brabus zajmuje się przerabianiem samochodów marki Mercedes zarówno pod względem stylistycznym, jak i mechanicznym. I w ich przypadku nie ma mowy o kompromisach, czego ich najnowsze dzieło, czyli Brabus Rocket 900.

 

 

Nie jest to pierwszy samochód, który został ochrzczony tym mianem. W 2015 roku Brabus zmodyfikował Mercedesa AMG S65 w taki sposób, że moc auta wzrosła do 900 koni mechanicznych. Podobny zabieg został zastosowany w przypadku omawianego cabrio. Brabus wziął od Mercedesa silnik V12 o pojemności 6 litrów, którą sobie tylko znanym sposobem zwiększył do 6,3 litra. Jak nietrudno się domyślić, wzrosła również moc – z około 620 do niemal 900 koni mechanicznych! Maksymalny moment obrotowy mógłby w tym przypadku wynosić aż 1500 Nm, jednak Brabus zdecydował się na jego obniżenie do wartości 1200 Nm. Jest to podyktowane dbałością o siedmiostopniową automatyczną skrzynię biegów, która mogłaby nie dać rady z tak dużymi obciążeniami.

 

Dodatkowo samochód przeszedł kurację odchudzającą – część elementów została zastąpionych lżejszymi, wykonanymi z włókna węglowego. Samochód będzie się poruszać na oponach obleczonych wokół 21-calowych obręczy z naprawdę dużą – jak nietrudno się domyślić – prędkością. Sprint od zera do setki ma trwać mniej niż 4 sekundy, a prędkość maksymalna to 350 kilometrów na godzinę. Podejrzewamy, że przy otwartym dachu może być wówczas trochę głośno...Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska