Najmocniejszy Seat w historii: limitowany Leon Cupra R

2017-09-06
Najmocniejszy Seat w historii: limitowany Leon Cupra R

10 koni mechanicznych mechanicznych wystarczyło Seatowi, by ponownie zainteresować świat. O tyle podkręcił Leona Cuprę R.

Seat Leon Cupra R w wersji standardowej ma 300 koni. Napęd przenoszony jest na wszystkie koła za pośrednictwem skrzyni DCG. Auto doskonale poradziło sobie podczas testów, zrobiło robotę na Północnej Pętli Nurburgringu, jest lubiane przez fanów hot-hatchy.

 

No ale nieco się już opatrzyło, dlatego Hiszpanie, a w rzeczywistości decyzyjni w sprawie auta Niemcy (Seat należy do koncernu Volkswagena), postanowili coś z tym zrobić. Przed targami motoryzacyjnymi we Frankfurcie zaprezentowano limitowaną serię auta. Seat Leon Cupra R zostanie wyprodukowany w 799 egzemplarzy, a jego moc podniesiono do 310 KM.

 

Czy nie mamy do czynienia ze sztuką dla sztuki? Być może, ale w dzisiejszych czasach za wyróżnienie się z tłumu klienci są w stanie naprawdę sporo zapłacić. Wszelkie limitowane wersje, czy to samochodów, czy butów albo zegarków, sprzedają się jak świeże bułeczki. Dla inżynierów Seata podkręcić silnik o 10 koni to nie był żaden problem (prawdopodobnie w ogóle nie dotykali się do silnika, a jedynie ją zczipowali, czyli zmienili oprogramowanie jednostki, jak u tunerów). A teraz sprzeda się dodatkowych 799 Leonów Cupra R.

 

Limitowana wersja, "najmocniejszy Seat w historii" wygląda inaczej. Ma lusterka i felgi w kolorze miedzi, inne ramki wlotów powietrza, logo i kilka karbonowych dodatków (progi, dyfuzor, spojlery).

 

Samochód można zamówić w jednym z trzech kolorów (czarny, szary, matowy szary). W środku powielono zabiegi z zewnątrz, czyli dodano karbonu i pokryto wiele elementów kolorem miedzi.

 

Efekt: jak na zdjęciach.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska