BMW kopiuje Volvo? Nowe X7

2017-09-07
BMW kopiuje Volvo? Nowe X7

Duże, nowe i ze znaczkiem BMW. Nowe X7 zostało pokazane na pierwszych zdjęciach. Nam przypomina największego SUV-a Volvo, chociażby ze względu na swój minimalizm. A co wy sądzicie?

 

BMW obiecało ujawnić coś dużego na frankfurckim Motor Show. Wygląda na to, że nie żartowali, ponieważ firma pokaże nowego koncepcyjnego na razie SUV-a X7. Zdjęcia właśnie ujrzały światło dzienne.

 

Studyjny X7 zaprojektowany został z myślą o nadchodzącym modelu produkcyjnym. . Charakterystyczna stylistyka zaskakuje, dzięki pionowym elementom stylizacyjnym auto różni się od mniejszych modeli, jak X5, czy X3.

 

Przesuwając się do tyłu widzimy chowane klamki drzwi i elektryczny port ładowania na przednim błotniku. Projektanci zdecydowali się również na masywne aluminiowe koła i panoramiczny szklany dach. Zaokrąglone elementy to tylny zderzak i wąskie tylne światła.

 

Kabina jest inna. Dominuje minimalizm. Wnętrze jest luksusowe i subtelne. Szczegóły zostaną ogłoszone 8 września, ale już teraz możemy zobaczyć, że technologia będzie odgrywać znaczącą rolę, ponieważ kierowca będzie otoczony przez zestaw cyfrowych wyświetlaczy, system infotainment iDrive i futurystyczną kierownicę.

 

X7 prawdopodobnie wykorzysta hybrydowy układ napędowy, taki jak ma model 740e (czterocylindrowy silnik z turbodoładowaniem, wspomagany przez silnik elektryczny). Model produkcyjny ma oferować co najmniej trzy różne silniki, w tym 3-litrowy silnik TwinPower Turbo z mocą 335 KM, silnik TwinTurbo V8 o pojemności 4,4 litra o mocy 451 KM. Do tego diesel na rynek europejski, zapewne 6-cylindrowy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska