2017-09-08
Lamborghini w wersji topless

Z tym autem jest taki problem, że w naszym serwisie pasuje do dwóch kategorii. Zarówno moto, jak i seks...

 

Targi motoryzacyjne we Frankfurcie dopiero się odbędą. Tymczasem już teraz ujawniono zdjęcia auta, które może się stać ich gwiazdą. To odkryta wersja Lamborghini Aventadora S, czyli Roadster. 

 

Najlepiej tego auta słuchać, ale jeśli już patrzeć, to na osłonę silnika. Wykonana została z włókna węglowego, a wzór jest absolutnie oszałamiający. Można zajrzeć do środka i przyglądać się wyjątkowemu motorowi.

 

To model z otwartym dachem, który został wykonany z paneli, również karbonowych. Ważą jedynie 6 kilogramów, zdejmuje się je ręcznie. Firma może dostarczyć je jako matowe lub połyskliwe, w jednym z 12 kolorów. Konstruktorzy Lamborghini zadbali o aerodynamikę, twierdzą, że auto prowadzi się równie wyczynowo, co model tradycyjny.

 

Motor w tym samochodzie to inżynierskie dzieło sztuki. 12 cylindrów, 6,5 litra pojemności. Silnik generuje moc 740 koni mechanicznych i 690 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przenoszony jest na obie osie, skrzynia biegów to siedmiostopniowa ISR, która zmienia biegi w 50 milisekund.

 

Efekt to ryk silnik, ale i przyspieszenie w ciągu 3 sekund do setki (zamknięty Aventador S skraca ten czas do 2,9 sekundy). Prędkość maksymalna wynosi 350 km/h. Auto wyposażone jest w standardowo w hamulce ceramiczne oraz opony Pirelli P Zero (z przodu 20-calowe, z tyłu 21-calowe).

 

Auto zostało już wycenione, Włosi życzą sobie 313 666 euro za egzemplarz (1,3 mln zł).

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska