Najmniejszy salon samochodowy na świecie

2017-09-11
Najmniejszy salon samochodowy na świecie

Peugeot postanowił otworzyć swój salon w… budce telefonicznej.

Charakterystyczne czerwone budki telefoniczne to jeden z symboli Londynu. I chociaż ze względu na powszechność telefonów komórkowych nie są już tak przydatne jak kilkanaście lat temu, to nadal można je napotkać na londyńskich ulicach. Niektóre z nich zmieniły jednak swoją funkcję – w niektórych można skorzystać z Internetu, w innych naładować telefon, a w jeszcze innej kupić samochód.

 

 

Na oryginalny pomysł wpadł bowiem Peugeot, który postanowił przerobić budkę telefoniczną na „najmniejszy salon samochodowy na świecie”. Owo określenie jest naszym zdaniem nadane nieco na wyrost. W budce nie można rzecz jasna obejrzeć samochodu z bliska – został w niej zamontowany tablet, za pomocą którego potencjalny klient może się zapoznać z ofertą producenta, skonfigurować wybrany model, dowiedzieć się na temat sposobu finansowania, a także oczywiście zamówić auto. Peugeot chce w ten sposób wypromować swój system sprzedaży samochodów online, który wystartował na początku 2017 roku. Jeden z przedstawicieli firmy tak wypowiedział się na temat tego pomysłu:

 

„Najmniejszy na świecie salon samochodowy jest doskonałym przykładem tego, jak technologia zmienia nasz sposób wyszukiwania, oglądania i kupowania produktów”.

 

Budka znajduje się w Londynie przy Russell Square.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska