Bugatti Chiron z rekordem świata!

2017-09-11
Bugatti Chiron z rekordem świata!

Jeden z najpotężniejszych samochodów na świecie pobił rekord świata, jeśli chodzi o najlepsze przyspieszenie od zera do… 400 kilometrów na godzinę!

Przyspieszenie jest jednym z podstawowych parametrów, na jakie zwracamy uwagę przy zakupie samochodu. Jeśli bierzemy pod uwagę zakres od zera do stu kilometrów na godzinę, możemy porównać ze sobą niemal wszystkie samochody dostępne na rynku. Powiększając drugą wartość do dwustu, grono aut się kurczy – sporo z nich nie jest w stanie rozpędzić się do takiej prędkości. W przypadku większych zakresów zostaje nam dosłownie kilka pojazdów. I właśnie dowiedzieliśmy się, który może się pochwalić najlepszym przyspieszeniem od zera do czterystu kilometrów na godzinę.

 

Palmę pierwszeństwa w tej oryginalnej kategorii dzierży Bugatti Chiron, co prawdę mówiąc nie jest zbyt wielkim zaskoczeniem. Supersamochód francuskiej marki rozpędził się od zera do czterech setek (jak to brzmi!) w 32,6 sekund, przebywając w tym czasie dystans 2621 metrów, a następnie wyhamował do zera. Cały proces trwał 41,96 sekund, a auto przejechało w sumie 3112 metrów.

 

 

Za kierownicą Chirona zasiadł Juan Pablo Montoya – zawodowy kierowca wyścigowy, który w latach 2001-2006 startował w Formule 1, a następnie kontynuował karierę w słynnych zawodach NASCAR. Co ciekawe, podczas rekordowej próby Kolumbijczyk nie zdecydował się na założenie specjalnego kombinezonu ani hełmu. Montoya powiedział:

 

„Oczywiście Chiron jest supersamochodem, więc za kierownicą wymaga pełnego skupienia. Jednocześnie oferuje takie poczucie bezpieczeństwa, że podczas jazdy czułem się naprawdę zrelaksowany i cieszyłem się każdą chwilą za kółkiem”.

 

Bugatti Chiron został zaprezentowany w 2016 roku, zastępując model Veyron. Sercem samochodu jest 16-cylindrowa rzędowa jednostka o pojemności 8 litrów, wyposażona w cztery turbosprężarki. Silnik generuje moc 1500 koni mechanicznych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska