Nie dla mięczaków: Porsche 911 GT3 Touring

2017-09-12
Nie dla mięczaków: Porsche 911 GT3 Touring

Kierowca, który uważa się za dobrego kierowcę, biegi zmienia sam. Porsche ceni sobie dobrych kierowców, zatem ma dla nich nową harcorową propozycję.

 

 

Nowość w gamie modeli Porsche: debiutuje 911 GT3 z pakietem Touring. Co to znaczy? Nowy wariant będzie oferowany wyłącznie z 6-stopniową przekładnią manualną i zamiast zamocowanego na stałe tylnego skrzydła otrzyma ruchomy spojler znany z 911 Carrera.

 

Nierzucające się w oczy nadwozie kryje rozwiązania wprost ze świata motorsportu: 4-litrowy, wolnossący silnik z wyścigowej odmiany osiąga moc 500 KM oraz 460 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Przy optymalnej zmianie biegów 911 GT3 z pakietem Touring rozpędza się od 0 do 100 km/h w 3,9 s, a jego prędkość maksymalna wynosi 316 km/h.

 

Nazwa „Touring” odnosi się do wariantu wyposażeniowego Porsche 911 Carrera RS z roku modelowego 1973. Już wtedy kluczową rolę odgrywały purystyczny design 911 oraz klasyczne wykończenie kabiny. Nowe 911 GT3 z pakietem Touring modyfikuje tę koncepcję. To propozycja dla fanów wysokiej jakości samochodów sportowych, którzy szczególnie cenią powściągliwy design oraz klasyczną przyjemność z jazdy.

 

Pomijając pakiet Clubsport oraz elementy wykończenia z Alcantary, 911 GT3 z pakietem Touring dostępne jest z praktycznie wszystkimi opcjami oferowanymi przez Porsche. Ich lista obejmuje m.in. pełną gamę odcieni lakieru i obręczy kół, ceramiczny układ hamulcowy PCCB, system unoszenia przedniej osi, reflektory LED, wszystkie warianty foteli, pakiet Sport Chrono oraz systemy nagłośnienia.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska