Wreszcie: nowy Swift Sport

2017-09-13
Wreszcie: nowy Swift Sport

Na światową premierę nowego Suzuki Swift Sport wybrano salon motoryzacyjny we Frankfurcie. Trzecia generacja tego modelu ma niższe i szersze nadwozie, agresywną stylistykę i znakomity moment obrotowy, co zapewnia prawdziwie sportowe doznania.

 

- Wiemy, że dla naszych klientów niezwykle ważne jest, aby samochód był dynamiczny – powiedział Masao Kobori, główny inżynier Swifta Sporta. – Dlatego nasz nowy Swift Sport jest lżejszy, szybszy i w każdym aspekcie bardziej ekscytujący.

 

Hot-hatch Suzuki napędzany jest silnikiem BoosterJet o pojemności 1,4 litra, osiągającym 230 Nm momentu obrotowego, który współpracuje z 6-stopniową manualną skrzynią biegów. Od swojego poprzednika jest nie tylko o 80 kg lżejszy, ale także szybszy, dzięki czemu w pełni zasługuje na mianodostarczyciela sportowych emocji. Auto ma 140 KM mocy, Suzuki tradycyjnie nie podaje osiągów, ale można się spodziewać, że są imponujące, zważywszy na bardzo niską wagę.

 

Świetne osiągi nowego Swifta Sporta podkreśla także jego sportowa sylwetka. Masywny przedni grill i zderzak, aerodynamiczne spojlery czy podwójny wydech przyciągają spojrzenie. Dopełnieniem wizualnym są 17-calowe, polerowane felgi.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska