Koenigsegg z rekordem świata. Chiron zdetronizowany!

2017-10-10
Koenigsegg z rekordem świata. Chiron zdetronizowany!

Producenci supersamochodów robią wszystko, aby udowodnić światu, że to właśnie ich dzieło jest „naj” pod względem prędkości. Tym razem na prowadzenie wysunęli się Szwedzi z Koenigsegga.

Niedawno informowaliśmy o rekordowym osiągnięciu Bugatti Chirona. Samochód, którego egzemplarz ma w swoim garażu chociażby Cristiano Ronaldo został pojazdem, który w najkrótszym czasie rozpędził się od do szalonej wartości 400 kilometrów na godzinę, a następnie wyhamował do zera – Juanowi Pablo Montoyi udało się wykręcić wynik 41,96 sekund. I chociaż mogło się wydawać, że trudno będzie znaleźć samochód, któremu uda się chociażby zbliżyć do tego wyniku, to okazało się, że Francuzi cieszyli się swoim rekordem zaledwie miesiąc. Ich osiągnięcie spowodowało odzew ze strony Koenigsegga, którzy do walki wystawili model Agera RS.

 

 

Miejscem, w którym postanowiono pobić rekord Chirona, zostało lotnisko Vandel w Danii, a za kierownicą Koenigsegga zasiadł Niklas Lilja. Próba zakończyła się sukcesem – model Agera RS na osiągnięcie prędkości 0-400-0 kilometrów na godzinę potrzebował zarówno mniej czasu, jak i krótszego odcinka drogi. Podczas rekordowego przejazdu samochód pokonał dystans 1958 metrów w czasie 36,44 sekund! Nie ukrywamy, że jesteśmy bardzo ciekawi, kto następny postanowi spróbować swoich sił w tej, jakby nie było, dość wyjątkowej konkurencji...

 

Model Agera RS został zaprezentowany na autosalonie w Genewie w 2015 roku. Powstało zaledwie 25 egzemplarzy.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska