BMW 7 niegdyś należące do Tedego wystawione na sprzedaż

2017-10-11
BMW 7 niegdyś należące do Tedego wystawione na sprzedaż

Za relatywnie niewielkie pieniądze można kupić samochód z ciekawą historią.

Raperzy – chociaż oczywiście nie dotyczy to wszystkich – lubią pokazywać, że wiedzie im się w życiu znakomicie. Największym szpanerem polskiej sceny hip-hopowej jest bez wątpienia Jacek „Tede” Graniecki. I chociaż można się spierać, czy to on jako pierwszy w Polsce zaczął „nawijać o hajsie”, to z pewnością jest z tą tematyką mocno kojarzony. Tede nigdy nie krył się również ze swoim zamiłowaniem do motoryzacji. Zaczynał co prawda skromnie, bo od Poloneza Caro (czego dowiadujemy się z utworu Polonez trapez z albumu Vanillahajs), ale później jeździł między innymi Toyotą 4Runner i dwiema generacjami BMW serii 7 – E38 i E65.

 

Ostatni z wymienionych samochodów trafił właśnie na sprzedaż. Znajdujący się pod maską trzylitrowy silnik Diesla w wersji fabrycznej generował 218 koni mechanicznych, jednak w międzyczasie przeszedł modyfikację, która dodała mu nieco mocy. Wnętrze również różni się od tego pierwotnie stworzonego przez BMW – tapicerka została zmieniona według pomysłu Tedego przez Java Car Design. Gdy auto znajdowało się w posiadaniu rapera było obklejone jaskrawą, zieloną folią, jednak późniejszy właściciel zdecydował się ją usunąć. Na uwagę z pewnością zasługują 20-calowe, kute felgi aluminiowe firmy AEZ Forge – co ciekawe, wcześniej BMW poruszało się na jeszcze większych, bo 22-calowych obręczach. Został im poświęcony utwór 22”BC Custom:

 

 

Samochód w ciągu 15 lat pokonał ponad 300 tysięcy kilometrów. Obecny właściciel twierdzi, że BMW jest w bardzo dobrym stanie i oczekuje za nie 26 tysięcy złotych – skusicie się? Jakby nie patrzeć, to jedynie niewielki ułamek sumy, jakiej oczekiwano za BMW Tupaca...

 

foto: otomoto.pl

link do ogłoszenia

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska