Prawdziwy Nissan GT-R sterowany… padem do PlayStation!

2017-10-11
Prawdziwy Nissan GT-R sterowany… padem do PlayStation!

Przypomina nam to jeden z filmów z Jamesem Bondem w roli głównej.

Już niebawem, bo 17 października, wreszcie doczekamy się premiery jednej z najbardziej oczekiwanych gier na PlayStation 4, czyli GranTurismo Sport. Gra pierwotnie miała trafić na półki sklepowe w 2016 roku, ale studio Polyphony Digital nie wyrobiło się w zakładanym terminie.

 

Premiera gry w końcu jednak dojdzie do skutku, więc Sony robi co może, by zainteresować tym tytułem nie tylko tych, którzy na nowe GranTurismo czekają od momentu pojawienia się na rynku PlayStation 4. Tym razem nawiązano współpracę z Nissanem, a jej efektem jest poniższy film:

 

 

W tym przypadku postanowiono połączyć świat wirtualny z prawdziwym i wymyślono sposób na to, aby kierować Nissanem GT-R (ten konkretny egzemplarz nazwano GT-R/C) za pomocą kontrolera Dualshock 4, doskonale znanego właścicielom konsoli Sony. Pada powierzono Jannowi Mardenborough, który sterował samochodem z helikoptera, unoszącego się nad torem Silverstone. Czas najlepszego okrążenia wyniósł 1:17:47, a średnia prędkość 122 kilometry na godzinę.

 

Mardenborough przyznał, że taki sposób sterowania samochodem okazał się łatwiejszy, niż przypuszczał:

 

„Prowadzenie, przyspieszanie i hamowanie zostało bardzo inteligentnie skonfigurowane. Nie miałem problemów zarówno w zakrętach, jak i na prostych”.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska