Rezvani Tank – pierwszy miejski pojazd taktyczny

2017-10-16
Rezvani Tank – pierwszy miejski pojazd taktyczny

To, co widzicie, nie jest SUV-em. Rezvani twierdzi bowiem, że stworzyli „miejski pojazd taktyczny”. I trzeba przyznać, że coś w tym jest…

Kojarzycie markę Rezvani? To pochodząca z Kalifornii firma, o której mieliśmy okazję wspominać przy okazji stworzonego przez nią modelu Beast Alpha, czyli alternatywy dla mainstreamowych supersamochodów. Teraz firma postanowiła spróbować swoich sił w innym popularnym segmencie, czyli SUV-ów.

 

Rezvani postanowiło nie iść na żadne kompromisy i stworzyć coś „nieco” bardziej ekstremalnego od swoich konkurentów (chociaż w przypadku tak małej firmy trudno mówić o konkurencji). Swoje dzieło postanowili nazwać Tank, czyli czołg – co w zasadzie dobrze oddaje charakter tego pojazdu.

 

 

Ci, którzy zdecydują się na zakup Tanka (który swoją drogą wydaje się być wręcz stworzony dla Arnolda Schwarzeneggera), będzie miał do dyspozycji naprawdę spory zapas mocy. Pod maskę trafi bowiem silnik V8 o pojemności 6,4 litra, generujący około pięciuset koni mechanicznych. Moc będzie przekazywana oczywiście na wszystkie koła. Firma jak dotąd nie pochwaliła się, ile wyniesie przyspieszenie od zera do setki, ani do jakiej prędkości będzie w stanie rozpędzić się Tank, ale wiemy, jaka będzie jego cena. Najniższa kwota, jaką przyjdzie zapłacić przyszłym klientom, wynosi 178 tysięcy dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska