Rafael Nadal będzie jeździł Kią Stinger

2017-10-19
Rafael Nadal będzie jeździł Kią Stinger

Jeden z najpopularniejszych sportowców na świecie, słynny tenisista Rafael Nadal, odebrał kluczyki do najnowszego modelu koreańskiego producenta – Kii Stinger. Przekazanie auta aktualnemu liderowi rankingu ATP World Tour nastąpiło na Majorce, czyli w domu rodzinnym Nadala.

Uważany za jednego z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa, Rafael Nadal będzie jeździł Stingerem GT z napędem na cztery koła, pod maską którego znajdzie się podwójnie doładowany silnik V6 o mocy 370 KM. Stinger GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 s.

 

Kluczyki do Stingera wręczyli tenisiście: prezes Kia Motors, Iberia Yangseop Gihl (do stycznia 2017 prezes Kia Motors Polska), dyrektor zarządzający Emilio Herrera i dyrektor ds. marketingu i komunikacji, Ricardo de Diego.


„Niewiele jest na świecie przykładów tak długotrwałego związku marki z dyscyplinami sportu jak mariaż Kii z tenisem. Kia Motors uważa sponsoring tenisa za istotny element strategii marketingowej oraz skuteczną metodę komunikacji ze swoimi klientami. Tenis to sport oparty na idei fair play, sport który uprawia się niemal na całym świecie i wszędzie na takich samych przejrzystych, jasnych zasadach” - powiedział Emilio Herrera, dyrektor zarządzający Kia Iberia.


Rafael Nadal gra w tenisa od trzeciego roku życia i od początku trenuje go wuj Toni Nadal. W wieku 8 lat Nadal wygrał turniej tenisowy dzieci do lat 12. W kolejnych latach, trenując jednocześnie piłkę nożną, wygrał wiele turniejów tenisowych w Hiszpanii i za granicą. Jako 15-latek pokonał byłego mistrza Wimbledonu Pata Casha w pokazowym meczu rozegranym na nawierzchni ceglanej. Po tym spotkaniu Nadal postanowił wejść do świata profesjonalnego tenisa. Pierwsze 10 tytułów mistrzowskich zdobył przed ukończeniem 20 lat.

 

Partnerstwo Kia z Rafaelem Nadalem datuje się od roku 2004, kiedy to stał się on „twarzą” firmy w kampaniach marketingowych w telewizji i prasie propagujących markę Kia na rynku hiszpańskim. Dwa lata później, w roku 2006, został globalnym ambasadorem marki Kia.

 

31-letni Rafael Nadal jest dziś aktualnym liderem rankingu ATP World Tour i jednym z najwybitniejszych zawodników w historii tenisa. Na swoim koncie ma 16 tytułów Wielkiego Szlema, dwa medale olimpijskie, cztery zwycięstwa w turniejach Davis Cup i 75 tytułów ATP. Wygrywając w tym roku już pond 60 meczów wciąż umacnia swoją pozycję na szczycie rankingu ATP.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska