Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake

2017-10-25
Aston Martin Vanquish Zagato Shooting Brake

Nazwa z pewnością nieco zbyt skomplikowana, ale samochód zdecydowanie warty jest uwagi.

Studio projektowe Zagato nie po raz pierwszy wchodzi we współpracę ze słynną brytyjską marką. W sierpniu pisaliśmy chociażby o Vanquishu Zagato Speedster, który wówczas był najdroższym Astonem Martinem w ofercie marki, a jeszcze wcześniej zostały zaprezentowane modele Vanquish Zagato i Vanquish Zagato Volante. Teraz nadszedł czas na Shooting Brake’a.

 

A czym właściwie jest nadwozie typu shooting brake? Najkrócej rzecz ujmując i upraszczając, jest to dwudrzwiowe kombi. Samą nazwę wymyślili Brytyjczycy, którzy w ten sposób określali jeszcze pojazdy ciągnięte przez konie. Tutaj też mamy do czynienia z końmi, tyle że mechanicznymi – i jest ich całkiem pokaźne stado! Sercem samochodu jest bowiem potężna jednostka V12 o pojemności aż pięciu litrów, która generuje moc 592 koni mechanicznych – o 27 więcej, niż w standardowym Vanquishu.

 

 

Nabycie Vanquish Zagato Shooting Brake nie będzie jednak łatwe. Powstanie bowiem zaledwie 99 egzemplarzy, a wysoka cena (ponad 3 milionów euro) nie odstraszyła nabywców – wszystkie samochody już zostały sprzedane.

 

foto: materiały producenta

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska