Supersamochód lepszy od wszystkich: Apollo za 10 mln zł!

2017-10-27
Supersamochód lepszy od wszystkich: Apollo za 10 mln zł!

Supersamochód inny niż wszystkie, bo wszystkie są wg jego twórców "zbyt elektroniczne".

Jeśli pamiętacie, w 2016 roku twórcy supersamochodów Apollo pokazali karbonowy model o nazwie Arrow. To był tylko pokaz siły. Teraz firma Apollo oświadczyła, że chce sprzedać dziesięć mających po 780 KM, z prędkością maksymalną 360+, po 2,7 mln dolarów za sztukę, ultralekkich samochodów ulicznych, które zachowują się dokładnie tak, jak samochody wyścigowe.

 

 

Model nazywa się Apollo Intensa Emozione. W środku motor V12 o pojemności 6,3 litra, którego źródło nie zostało podane, ale którego specyfikacja odzwierciedla aktualne silniki napędzające Ferrari V12. Jest on dopasowany do automatycznej skrzyni biegów Hewland. Napęd trafia na tylne koła!

 

„Poczuliśmy, że technologiczny postęp i automatyzacja w dzisiejszych supersamochodach, zaczynają izolować kierowcę od auta” - powiedział prezes Apollo, Norman Choi. „Postanowiliśmy więc zbudować samochód, który wypełni tę pustkę. Zbudowaliśmy więc Apollo IE”.

 

 

Ponieważ jest on zbudowany tak, jak samochód wyścigowy, to Choi szacuje, że osiągi IE będą podobne do bolidów z kategorii LMP2, rywalizujących w 24-godzinnym Le Mans.

 

Nadwozie przypomina Batmobile'a, ale w rzeczywistości generuje ogromną siłę docisku. Jeśli nie wierzycie, to powiemy tylko, że Apollo IE przy prędkości maksymalnej mógłby jechać po suficie. Przednie i tylne zawieszenie mają konstrukcje w stylu Formuły 1, ze Bilsteina. Hamulce to ceramiki od Brembo z sześcioma zaciskami zaciskami.

 

 

Cena wydaje się astronomiczna, ale szef Apollo przewiduje, że dla zgadzających się z jego koncepcją, jak najbardziej na miejscu.

 

A tutaj film:

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska