Stuningowany elektryk: Leaf Nismo

2017-10-30
Stuningowany elektryk: Leaf Nismo

Na tegorocznym Salonie Samochodowym w Tokio Nissan pokazał koncepcyjnego na razie, elektrycznego Leafa, czyli wersję Nismo.

Nismo to Nissan Motorsport International Ltd. Firma należąca do koncernu, która rasuje dostępne modele. Czyli japoński odpowiednik Audi Sport w Audi, AMG w Mercedesie, M w BMW. Jej niektóre dzieła – GT-R Nismo, czy Juke Nismo – naprawdę imponują. Co w takim razie zrobiło Nismo z elektrycznym, a więc z założenia spokojnym i ekonomicznym, Leafem?

 

 

Leaf w wersji Nismo wyróżnia się nowym sportowym nadwoziem zaprojektowanym przez oficjalnego tunera. Zastosowanie wyścigowej technologii Nismo w nadwoziu samochodu zaowocowało poprawą własności aerodynamicznych i zmniejszeniem siły nośnej bez uszczerbku dla doskonałego współczynnika oporu aerodynamicznego, jakim charakteryzuje się Leaf. W czarnym wnętrzu pojawiły się typowe dla Nismo czerwone akcenty, tworzące klimat emocji i wyczynowych osiągów.

 

Leaf Nismo dostarcza prawdziwych emocji na drodze. Jest to zasługa sportowo zestrojonego zawieszenia i wyczynowych opon, a także specjalnie zaprogramowanego komputera, który zapewnia dynamiczne przyspieszenie przy każdej prędkości.

 

 

Samochód jest na razie autem studyjnym, szczegółów dotyczących osiągów nie podano. Można oczekiwać, że zostaną ujawnione, kiedy model trafi na taśme produkcyjną.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska