Ferrari FXX-K Evo – jeszcze bardziej ekstremalne

2017-11-02
Ferrari FXX-K Evo – jeszcze bardziej ekstremalne

Samochód dla ludzi, którzy nie uznają kompromisów. I przy okazji mają dużą wiedzę na temat jazdy po torze.

Jeszcze kilka lat temu najmocniejszym samochodem oferowanym przez Ferrari był model Enzo. Firma z Maranello postanowiła jednak stworzyć auto dla tych, którym moc Enzo nie wystarczała i tak narodziło się Ferrari FXX. Bolid różnił się od swojego pierwowzoru tym, że nie posiadał homologacji drogowej i można nim było jeździć wyłącznie po torach wyścigowych. Dodatkowo właściciele nie trzymali FXX we własnych garażach – nad autami czuwali ich twórcy, którzy dostarczali je na specjalnie organizowane imprezy. Podobnie postąpiono kilka lat później – następcą Enzo zostało LaFerrari, które doczekało się niehomologowanego wariantu nazwanego FXX-K. A dlaczego o tym piszemy? Otóż dlatego, że światło dzienne ujrzał właśnie samochód, który jest jeszcze bardziej ekstremalną odmianą ostatniego z wymienionych i nosi nazwę FXX-K Evo.

 

 

Pod względem mocy silnika FXX-K Evo nie różni się od swojego poprzednika. Potężny silnik V12 (wspomagany układem elektrycznym) generuje oszałamiające 1050 koni mechanicznych. Nie zmienił się też moment obrotowy, który wynosi ponad 900 Nm. Inżynierowie skupili się jednak na zwiększeniu siły docisku, która dzięki zastosowaniu specjalnego ospoilerowania wzrosła o aż 23% względem FXX-K i o 75% względem drogowego LaFerrari! Dodatkowo samochód otrzymał nową kierownicę oraz 8,5-calowy wyświetlacz, umożliwiający śledzenie przydatnych dla kierowcy wiadomości.

 

Ferrari FXX-K Evo będzie dostępne zarówno w formie nowego samochodu, jak i pakietu modyfikacji dla dotychczasowych posiadaczy FXX-K.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska