Agresywny i wszechstronny: nowy Harley-Davidson Sport Glide

2017-11-08
Agresywny i wszechstronny: nowy Harley-Davidson Sport Glide

To fabryczny motocykl custom, który sprawdzi się wszędzie: podczas krótkich wypadów, na długich trasach oraz na przejażdżki po mieście. Czerpie z klasycznej stylistyki, ale sam w sobie jest wzorcem zwartej i nowoczesnej formy.

 

Nowy Harley-Davidson Sport Glide to kameleon: dziewiąty model oparty na zupełnie nowej platformie Harley-Davidson Softail. Jest najnowszym z serii 100 najważniejszych motocykli, które firma planuje wprowadzić na rynek do roku 2027. Sport Glide to połączenie techniki i stylu.


Nowe podwozie w modelu Sport Glide zaprojektowano, by było lekkie i sztywne, zapewniające zwinność i precyzję, a sztywno mocowany układ napędowy Milwaukee-Eight 107 V-Twin tłoczy górę momentu obrotowego, gwarantując doskonałe przyśpieszenie i moc do wyprzedzania.


Sport Glide będzie dostępny w trzech kolorach: Vivid Black, Twisted Cherry i Silver Fortune.

 


Owiewka modelu Sport Glide osłania klatkę piersiową motocyklisty przed wiatrem, pozwalając jednocześnie poczuć go na twarzy. Jest przymocowana do widelca za pomocą zacisków, dzięki czemu jej montaż i demontaż są niezwykle szybkie i łatwe.


Nowe, sztywne (i zamykane) kufry charakteryzują się eleganckim designem. Łatwo je załadować i rozładować, a kierowca w siodle może je otworzyć jedną ręką. Ponadto można je zdemontować w ciągu kilku sekund dzięki wbudowanemu mechanizmowi szybkiego montażu z niemal niewidocznymi punktami mocowania. Łączna pojemność kufrów wynosi 25,5 l.


Szerokie, wygodne siodło oraz wysunięte do przodu podnóżki tworzą ergonomiczną pozycję kierowcy dostosowaną do różnych sylwetek; odległość siodła od podłoża to jedynie 652,7 mm. Przedni reflektor LED Daymaker wyróżnia się charakterystycznym pierścieniem LED, tworząc zgraną parę z jasnym tylnym światłem LED (zintegrowanym w kierunkowskazach). W standardowym wyposażeniu motocykl posiada: gniazdo USB do ładowania, bezkluczykowy włącznik zapłonu oraz inteligentny system zabezpieczający Harley-Davidson Smart Security.

 


Nowy odwrócony widelec 43 mm zapewnia sztywność przodu, a amortyzator z pojedynczym wkładem typu cartridge gwarantuje precyzyjne prowadzenie, stabilność i pewność hamowania dodatkowo zwiększoną przez system ABS. Sport Glide sunie na nowych, aluminiowych kołach Mantis, 18-calowym przednim i 16-calowym tylnym, obleczonych w opony Michelin Scorcher 31.


W Sport Glide zastosowano również zupełnie nowe, tylne zawieszenie typu monoshock z zewnętrzną regulacją napięcia wstępnego sprężyny za pomocą łatwo dostępnego pokrętła przy zbiorniku oleju. Zawieszenie można więc łatwo dostosować do wagi bagażu i pasażera, zachowując jego optymalną wydajność oraz geometrię.


Czarny zespół napędowy Milwaukee-Eight 107 wnosi nowy poziom wydajności i wyrafinowania do cruiserów linii Harley-Davidson Big Twin, w tym do nowego modelu Sport Glide. Podwójne wałki wyrównoważające eliminują drgania podczas pracy na biegu jałowym, pozwalając jednocześnie poczuć kierowcy charakter jednostki napędowej przy wyższych prędkościach. Silnik jest sztywno zamontowany w ramie co dodatkowo usztywnia podwozie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska