Nergal sprzedaje motocykl za... 290 tys. dolarów!

2017-11-13
Nergal sprzedaje motocykl za... 290 tys. dolarów!

Behemoth Bike to sensacyjny customowy jednoślad, stworzony przez polską firmę Game Over Cycles (GOC), w hołdzie zespołowi Behemoth. Motocykl właśnie trafił pod młotek na e-Bayu.

 

GOC to polska firma, która specjalizuje się w budowie niestandardowych motocykli i renowacji zabytkowych samochodów. To ona stworzyła unikatowy projekt łączący świat motocykli ze światem muzyki. Behemoth Bike to customowy motocykl zainspirowany i stworzony we współpracy z polską ikoną muzyki metalowej, zespołem Behemoth, a w szczególności z jego liderem, Adamem Nergalem Darskim.

 

Pomysłodawcą projektu był Stanisław Myszkowski, założyciel GOC: „Jestem fanem ciężkiej muzyki i zawsze chciałem, aby te dwa światy, motoryzacja i muzyka, połączyły się w jednym istnieniu. Chciałem skonstruować potężną i mroczną maszynę, a jako że w tym stylu muzyki nie widzę mocniejszego zespołu niż Behemoth, zaproponowałem Nergalowi propozycję budowy motocykla inspirowanego Behemothem. Koncepcja została natychmiast zaakceptowana i tak się to wszystko zaczęło”.

 

 

Pomysł i szkice narodziły się pod koniec 2012 roku. W połowie stycznia 2013 roku odbyło się spotkanie z Nergalem, podczas którego podjęto decyzję o zatwierdzeniu projektu i rozpoczęto prace budowlane. Maszyna w stanie surowym, ale już gotowa do jazdy, została ukończona do końca kwietnia 2013. Biorąc pod uwagę rozmiar (3 metry długości) i sposób budowy motocykla, był to wyjątkowo krótki czas produkcji. Wszystkie podstawowe elementy, takie jak zbiornik paliwa, rama, zawieszenie, błotniki, zostały zbudowane nie przez podwykonawców, ale bezpośrednio przez załogę GOC. Pod koniec kwietnia Nergal odwiedził warsztaty GOC i sam przetestował Behemoth Bike. Maj był poświęcony na prace wykończeniowe i malarskie.

 

Premiera Behemoth Bike odbyła się 4 czerwca 2013 roku w Warszawie podczas pierwszego dnia Impact Festival, gdzie Behemoth był jednym z czołowych zespołów. Na scenie pojawili się tacy giganci ciężkich brzmień jak Slayer, Rammstein i Mastodon. Następnego dnia, w dniu 5 czerwca w Hard Rock Café Warsaw, odbyło się spotkanie prasowe z członkami zespołu i twórcami motocykla, a także prezentacja Behemoth Bike.

 

 

Teraz Behemoth Bike można kupić. Cena wynosi 290 tys. dolarów, czyli ponad 1 mln zł. Aukcja na e-Bayu kończy się 20 listopada 2017 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska