Nowy wyścigowy Bentley Continental GT3

2017-11-16
Nowy wyścigowy Bentley Continental GT3

Bentley pokazał model GT3, wyścigową maszynę bazującą na najnowszej wersji Continentala. Jeśli poprzednia generacja wyścigówki zdobyła 120 miejsc na podium i 45 zwycięstw w 528 wyścigach na całym świecie, to nowy Bentley Continental GT3 ma zadanie być jeszcze lepszym autem.

Druga generacja Continentala GT3 została opracowana przez inżynierów z wewnętrznego zespołu Bentley Motorsport, chociaż w projekcie uczestniczyło kilku techników z innych firm. Auto powstało na platformie MSB Volkswagena.

 

Platforma ta korzysta z dużej ilości aluminium, co wyjaśnia wagę 1300 kg. GT3 ma 4-litrowy, podwójnie doładowany silnik V8 z Continentala GT. Został mu przeprojektowany system suchej miski olejowej, dostał całkowicie nowy układ wydechowy. Rozwija moc 550 koni. O stylizacji zadecydowały testy w tunelach aerodynamicznych, chociaż nadal widzimy w aucie klasyczne cechy Continentala.

 

Otwory wentylacyjne wokół reflektorów, przedniego zderzaka i reszty samochodu pomagają dociskać wyścigówkę do drogi. Warto też rzucić okiem na tylne błotniki i bardzo masywny tylny spojler. Sześciomiesięczny program testowy obejmował próby w Wielkiej Brytanii, Francji i Portugalii, ponieważ Bentley przygotował samochód do 24-godzinnych wyścigów długodystansowych.

 

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska