Zapomniał, gdzie zaparkował samochód. Odnalazł go po… 20 latach!

2017-11-21
Zapomniał, gdzie zaparkował samochód. Odnalazł go po… 20 latach!

Samochód co prawda leciwy, ale za to z małym przebiegiem!

Pewnie wielu z was znalazło się kiedyś w podobnej sytuacji – zaparkowaliście samochód, po jakimś czasie wracacie do miejsca, w którym auto powinno się znajdować… a jego nie ma. Najczęściej powodem takiej sytuacji nie jest jednak kradzież, a nasze roztargnienie, przez które szukamy zaparkowanego samochodu w złym miejscu. Zwykle poszukiwania auta trwają co najwyżej kilka minut, jednak pewien mieszkaniec Frankfurtu pobił chyba wszelkie rekordy w tej dziedzinie.

 

W 1997 roku ów 56-letni wówczas mężczyzna zgłosił kradzież swojego Volkswagena Passata. Auta jednak nie udało się odnaleźć – aż do bieżącego roku. Jak się okazało samochód nie został skradziony – właściciel zaparkował go na parkingu wielopoziomowym we Frankfurcie i… zapomniał o nim. Passat pewnie dalej wrastałby w beton, gdyby nie plany wyburzenia owego parkingu, dzięki któremu postanowiono odnaleźć właściciela samochodu.

 

Właściciel nie mógł się jednak w pełni nacieszyć odnalezioną po latach zgubą. Po 20-letnim postoju Passat w dużym stopniu zardzewiał i jego renowacja okazała się nieopłacalna, więc właściciel podjął decyzję o jego zezłomowaniu. W tym konkretnym przypadku popularne powiedzenie „stara miłość nie rdzewieje” nie znalazło niestety odzwierciedlenia w rzeczywistości.

 

foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska