Now Aston Martin Vantage: 510 KM i 3,6 s do setki!

2017-11-23
Now Aston Martin Vantage: 510 KM i 3,6 s do setki!

Najmniejszy Aston Martin ma silnik V8, ale osiągi godne swoich większych braci, zwłaszcza DB11. James Bond by nie pogardził.

 

Długo kazał Aston Martin czekać na następcę Vantage'a. Wreszcie po 12 latach go pokazał i... okazało się, że auto wzbudza spore kontrowersje. Pierwszy rzut oka na "baby" Astona i kilku komentatorów zaczęło narzekać, że światła nieco za wąskie, sylwetka zbyt nowoczesna i auto nie tak dostojne, jakby się spodziewali.

 

No cóż, trudno dyskutować o gustach, bo to co jednym się podoba, innych odrzuca. Tak pewnie będzie również z Astonem Martinem Vantage w nowej wersji. Skupmy się więc na faktach. Samochód jest faktycznie niewielki, mierzy 4,64 metra, jego szerokość to 1,94 metra. a wysokość 1,27 metra. Jak widać Vantage jest naprawdę niski. Rozkład masy, którym chwali się brytyjska firma, wynosi dokładnie 50:50 (skrzynia biegów została zamontowana daleko z tyłu, by można było to osiągnąć).

 

Wóz napędza ośmiocylindrowy silnik od AMG. Jednostka ma pojemność 4 litrów i została podwójnie doładowana. Wcześniej zamontowano ją w "tańszej" wersji DB11 ("droższa" ma silnik 12-cylinrowy). Silnik generuje 510 KM i 685 Nm momentu obrotowego. Osiągi są imponujące: do setki samochód rozpędza się w 3,6 sekundy.

 

 

Nowy Aston ma adaptacyjne amortyzatory i elektronicznie regulowany tylny dyferencjał. Skrzynia biegów to 8-biegowy automat produkcji ZF.

 

Jak wam się podoba najmniejszy i najnowszy z Astonów?

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska