Car of The Year 2018: 7 najlepszych aut roku

2017-11-27
Car of The Year 2018: 7 najlepszych aut roku

Konkurs Car of the Year 2018 wkracza w końcową fazę. Poznaliśmy właśnie siódemkę' aut, z których wybrany zostanie Samochód Roku 2018. W ścisłym finale konkursu znalazły się auta sportowe i limuzyny, a zaledwie dwa samochody budżetowe.

Nagroda Car of the Year przyznawana jest przez jury składające się z 58 dziennikarzy motoryzacyjnych z całej Europy. Wśród nich zasiada dwóch Polaków: Wojciech Sierpowski i Maciej Ziemek. Kilka miesięcy temu organizatorzy konkursu COTY 2018 ogłosili listę aut nominowanych. Do pierwszego etapu zakwalifikowanych zostało 37 tegorocznych premier samochodowych, oferowanych w Europie. Następnie członkowie jury mieli możliwość dokładnego testowania aut: najpierw każdego z osobna, po czym wspólnie wszystkich kandydatów. Testy odbywały się na różnych nawierzchniach i przy różnych prędkościach, co pozwoliło na uzyskanie jak najobszerniejszej wiedzy o pojazdach.

 

Drugim etapem był wybór siedmiu finałowych samochodów. Oceniając poszczególne auta jury brało pod uwagę szereg czynników, takich jak jakość wykonania, bezpieczeństwo, koszty eksploatacji czy własności jezdne. Zwycięzca Car of The Year 2018 zostanie ogłoszony 5 marca, w przeddzień salonu samochodowego w Genewie.

 

Do finałowego etapu konkursu Car of the Year 2018 zakwalifikowane zostały:

 

Alfa Romeo Stelvio

Audi A8

BMW 5-series

Citroën C3 Aircross

Kia Stinger

Seat Ibiza

Volvo XC 40

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska