Gymkhana po taniości, czyli szaleństwo w 60-konnym Fordzie Fiesta

2017-11-30
Gymkhana po taniości, czyli szaleństwo w 60-konnym Fordzie Fiesta

Jeśli nie ma się tylu pieniędzy i sponsorów co Ken Block, trzeba sobie radzić w inny sposób.

Seria Gymkhana Kena Blocka, w której amerykański kierowca daje popis swoich umiejętności, efektownie mijając różne przeszkody, jest znana nie tylko zagorzałym fanom motoryzacji. Każda z kolejnych odsłon serii (a było ich już dziesięć, wliczając ostatnią, nieco odbiegającą od tradycyjnej konwencji Terrakhanę) stawała się hitem na YouTube i była odtwarzana od kilku do kilkudziesięciu milionów razy.

Taka popularność serii musiała spowodować pojawienie się naśladowców, którzy będą chcieli pokazać światu swoją wizję Gymkhany – niekoniecznie na poważnie. I rzeczywiście – na YouTube znajdziemy wiele różnych pomysłów na Gymkhanę, a jedną z osób tworzących filmy w tym klimacie jest niejaki Etienne Guerra.

Guerra w swoich produkcjach stara się pokazać, że aby stworzyć coś efektownego nie trzeba mieć ogromnego budżetu i umiejętności kierowcy rajdowego. Ba, nie jest potrzebny nawet mocny samochód! Etienne w swojej Cheapkhanie jeździ co prawda Fiestą, ale daleko jej do wersji RS – model został wyprodukowany w 1994 roku, a pod maską ma silnik o mocy… 60 koni mechanicznych. Zobaczcie, jak wygląda jazda w jego wykonaniu – mamy wrażenie, że jedna kamera rejestrująca jazdę jest warta więcej, niż samochód...

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska