Gepard kontra bolid – kto wygra?

2017-11-30
Gepard kontra bolid – kto wygra?

Nietypowy wyścig został zorganizowany z okazji zbliżającego się rozpoczęcia sezonu Formuły E, ale jego zadaniem jest również zwrócenie uwagi na drastyczny spadek populacji gepardów.

Formuła E jest „ekologicznym” odpowiednikiem o wiele bardziej znanej Formuły 1. Ekologicznym, bo w rywalizacji biorą udział wyłącznie bolidy napędzane silnikami elektrycznymi. Na początku grudnia startuje kolejny sezon tych wyścigów, dlatego organizatorzy postanowili stworzyć oryginalny film reklamujący to przedsięwzięcie.

 

W tym celu zorganizowano wyścig na dystansie stu metrów. Zawodników było dwóch – Jean-Luc Vergne, który zasiadł za kierownicą bolidu Formuły E oraz gepard. Zobaczcie, jak wypadło starcie technologii z naturą:

 

 

Na początku gepard co prawda objął prowadzenie, ale jego przewaga szybko stopniała. Dziki kot może co prawda osiągnąć imponującą prędkość 112 kilometrów na godzinę, ale maszyna była od niego szybsza i ostatecznie jako pierwsza minęła linię mety.

 

Zawody Formuły E są organizowane od 2014 roku. W najbliższym sezonie tytułu bronić będzie brazylijski kierowca Lucas Di Grassi, startujący w barwach reamu ABT Schaeffler Audi Sport.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska