Lamborghini Urus – widzieliśmy go z bliska!

2017-12-05
Lamborghini Urus – widzieliśmy go z bliska!

Długo na niego czekaliśmy, ale wreszcie jest! Lamborghini pokazało światu swojego pierwszego SUV-a, a nasz człowiek uczestniczył w tym wydarzeniu – jako jedyny dziennikarz z Polski!

PLAYBOY jest zawsze tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Nie inaczej było i tym razem – Rafał Jemielita był jedynym dziennikarzem z naszego kraju, który uczestniczył w oficjalnej prezentacji Urusa. I pierwszy SUV (a właściwie Super SUV) stworzony przez firmę z czarnym bykiem w logo zrobił na nim duże wrażenie:

 

„Lamborghini, które zaskakuje... przestrzenią. Do tej pory wsiadanie do Lambo było dla mnie czymś na kształt komedio-dramatu, a tu - jednym ruchem - jestem za kierownicą. Urus to przełom, także z powodu modernizacji samej fabryki. Włosi twierdzą, że to wciąż manufaktura, ale pracuje tu ponad 3,5 tys. ludzi. To oznacza, że Urus, wciąż luksusowy i wyjątkowy, może będzie ciut tańszy. Ciut - podkreślam i tylko dywaguję, bo ceny nikt nam nie podał wprost. Jazdy będą dopiero w maju, bo teraz był tylko oficjalny debiut z udziałem prezesa włoskiej rady ministrów. Wysiadło światło, część pokazu się nie odbyła, ale pech nie dotyczy Lambo - wszystkie odpaliły nas czas. Ciekawie będzie się przejechać tym autem. Inżynierowie zbudowali samochód wyjątkowy - Urus to najszybszy SUV świata. Jeździ 305 km/h i do setki rozpędza w 3,6 s.”

 

 

 

Pod maską Urusa znalazł się podwójnie doładowany silnik V8 o pojemności 4 litrów, który generuje moc 650 koni mechanicznych oraz 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potężny silnik współpracuje z 8-biegowym automatem. Kierowca będzie mógł wybrać jeden z sześciu trybów jazdy: Strada, Sport, Corsa (do jazdy sportowej) oraz Neve (śnieg), Terra (offroad) i Sabbia (piasek) (do poruszania się w trudnym terenie). Cena na razie pozostaje nieznana.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska