Wycieczka marzeń Porsche

Wycieczka marzeń Porsche

Miłośnicy marki Porsche z niemieckiego Curves Magazine postanowili wybrać się na ciekawą wycieczkę. Efektem tej wyprawy jest świetny film.

Dobry samochód i długa, malownicza trasa zdecydowanie idą ze sobą w parze. Niemal każdy miłośnik motoryzacji marzy o tym, aby wsiąść do samochodu i w pełni poświęcić się trasie. Bo cóż może być przyjemniejszego?

 

Z takiego właśnie założenia wyszła grupa miłośników Porsche z niemieckiego Curves Magazine. Panowie wybrali się w wycieczkę niezwykle malowniczą trasą przez austriackie Alpy. Start miał miejsce w położonej na pograniczu Włoch i Austrii przełęczy Timmelsjoch, natomiast meta została wyznaczona w przełęczy Susten Pass, znajdującej się już po szwajcarskiej stronie Alp.

 

Jeśli ktoś by chciał pokonać tę trasę jak najszybciej, to w zależności od wariantu zajęłoby mu to około pięciu godzin i przejechałby w tym czasie niewiele ponad 400 kilometrów. Zapaleńcy z Curves Magazine postanowili jednak utrudnić sobie sprawę i wybrali najciekawszą pod względem widokowym trasę, której długość liczyła ponad 2 tysiące kilometrów! Warto jednak było nadłożyć drogi - efekt końcowy jest prawdziwą ucztą dla oczu i duszy:

 

 

Przejechanie tej trasy zajęło ekipie 4 dni. W tym czasie uczestnicy wyprawy przejechali przez 20 górskich przełęczy, a w samej wycieczce wzięło udział 9 modeli Porsche, wśród których znalazły się między innymi 930 Turbo, 1970 ST, 991 GTS, GT4 oraz 964 Cup.

 

Jeśli lubicie motoryzacyjne wyprawy różnego rodzaju, zachęcamy do zapoznania się z innymi naszymi artykułami na ten temat. Niedawno pisaliśmy między innymi o teście Ferrari GTC4Lusso we włoskich Dolomitach, popisach japońskich drifterów na krętych drogach w Kraju Kwitnącej Wiśni, a także o motocyklowej wyprawie na Przylądek Świętego Łukasza na Półwyspie Kalifornijskim.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska