Nowe BMW i8 bez dachu: jest pięknie!

2017-12-07
Nowe BMW i8 bez dachu: jest pięknie!

Pierwsza zapowiedź otwartego BMW i8 pochodziła z 2016 roku. Wreszcie mamy to auto, zaprezentowane równolegle z nową wersją elektryka coupe.

 

Hybrydowy sportowy samochód BMW został właśnie odświeżony. A przy okazji zaprezentowano jego wersję bez dachu, czyli Roadstera.

 

BMW i8 w wersji 2018 obraca się wokół tego samego tematu: hybrydowego mechanizmu napędowego, umieszczonego w aluminiowej ramie i z użyciem mnóstwa włókna węglowego. Tyle tylko, że teraz można cieszyć się większą pojemnością baterii i nieco większą mocą.

 

Im więcej, tym lepiej, z tego znamy BMW. Tym razem Bawarczycy zadbali o to, by 1,5-litrowy turbodoładowany trzycylindrowy silnik rozwijał 231 koni, podczas gdy silnik elektryczny dodaje do tego 143 KM. Oznacza to w sumie 374 KM, co umożliwia i8 wykonanie sprintu od zera do 100 km/h w 4,2 sekundy. Maksymalna prędkość wynosi 250 km/h.

 

Pakiet akumulatorów został zmodernizowany do 34 Ah i 11,6 kWh, co pozwala BMW osiągnąć prędkość do 100 km/h przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną. Całkowity zasięg elektryczny został podniesiony do przyzwoitej liczby 50 km. Może nie jest to tyle, ile ma Tesla, ale z drugiej strony Tesla nie posiada silnika spalinowego.

 

 

To składany miękki dach Roadstera sprawia, że zapomina się o każdym innym pojeździe. Dach podnosi się i opuszcza w zaledwie 15 sekund przy prędkościach do 50 km/h. Inżynierowie BMW poprawili zawieszenie, zastosowali też inne materiały w celu zmniejszenia masy nieresorowanej.

 

Sprzedaż rozpocznie się wkrótce.

 

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska