600-konny Golf 2 kontra Audi R8 V10 Plus i Mercedes ML63 AMG

600-konny Golf 2 kontra Audi R8 V10 Plus i Mercedes ML63 AMG

Gdyby Golf 2 w swojej bazowej wersji stanął do wyścigu z Audi R8 V10 Plus i Mercedesem ML63 AMG, wynik byłby łatwy do przewidzenia. Ten egzemplarz ma jednak co nieco w zanadrzu…

Ach, Golf dwójka. W latach 80. czołowy przedstawiciel segmentu kompaktów i obiekt marzeń wielu nastolatków, a w wielu regionach Polski samochód użytkowany do dziś (ponad 20 lat od zakończenia produkcji!). Pomimo obecnego boomu na youngtimery wydaje się, że druga generacja Golfa nie cieszy się w tym środowisku takim uznaniem, jak chociażby klasyczne modele BMW. Obecnie można zostać właścicielem „dwójki”, dysponując kilkoma tysiącami złotych.

 

Są jednak tacy, którzy ten model darzą szczególną estymą i nie wahają się wydać naprawdę sporych pieniędzy, aby przerobić swoje auto w prawdziwego drogowego potwora. Do takich ludzi należy właściciel tego czerwonego Golfa, który odpowiednio zmodyfikował swój egzemplarz i nie bał się stanąć w szranki z naprawdę mocnymi przeciwnikami. Przeróbkami zajął się Druckwerk, a efektem tego jest moc 600 koni mechanicznych.

 

 

Czerwony Golf to prawdziwy „sleeper”, czyli samochód z zewnątrz całkowicie niepozorny, ale dysponujący olbrzymią mocą. O ile objechanie Mercedesa ML63 AMG czy też Focusa ST można uznać za małą niespodziankę, o tyle pojedynek z Audi R8 V10 Plus naprawdę robi spore wrażenie. W końcu mamy tutaj do czynienia z samochodem, który może się pochwalić naprawdę imponującą specyfikacją. Sportowy model Audi jest napędzany potężnym, 5.2-litrowym silnikiem V10 o mocy 610 koni mechanicznych, który umożliwia samochodowi rozpędzenie się do 330 km/h, a sprint do setki trwa jedynie 3.2 sekundy!

 

Na naszej stronie opisywaliśmy już kilka innych pojedynków na prostej - między innymi starcie pomiędzy Jaguarem F-Type i Porsche 911 Turbo S oraz BMW M2 Coupe i Fordem Mustangiem V8.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska