McLaren Senna – nowy brytyjski potwór drogowy

2017-12-11
McLaren Senna – nowy brytyjski potwór drogowy

Nazwisko trzykrotnego triumfatora sezonu Formuły 1 w nazwie modelu doskonale oddaje jego charakter.

Stworzyć najlepsze auto do torowej jazdy, którym będzie można poruszać się także po drogach publicznych – taki cel postawili sobie inżynierowie McLarena, przystępując do prac nad modelem Senna. I patrząc na samą specyfikację techniczną można podejrzewać, że ta sztuka im się udała.

 

Auto jest przede wszystkim niezwykle lekkie. Dzięki użyciu materiałów takich jak włókno węglowe samochód waży jedynie 1198 kilogramów i jest najlżejszym McLarenem od czasów legendarnego modelu F1. Silnik, w jaki został wyposażony Senna powoduje szybsze bicie serca – jest to bowiem 4-litrowa, turbodoładowana V-ósemka, która generuje moc 789 koni mechanicznych i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Twórcy auta nie pochwalili się co prawda jego osiągami, ale spodziewamy się, że Senna będzie stanie rozpędzić się od zera do setki w około 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna z pewnością przekroczy 300 kilometrów na godzinę.

 

 

McLaren Senna powstanie w zaledwie 500 egzemplarzach, a każdy z nich kosztował milion dolarów. Kosztował, bo wszystkie auta już zostały sprzedane – chętni będą musieli odkupić je z drugiej ręki, a biorąc pod uwagę popyt, muszą przygotować się na większy wydatek.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska