Valentino Balboni i jego specjalny wydech do Lamborghini Aventadora

Valentino Balboni i jego specjalny wydech do Lamborghini Aventadora

Wieloletni kierowca testowy samochodów sportowych z bykiem w logo uruchomił swoją własną firmę, ale ściśle powiązaną z poprzednim pracodawcą.

Valentino Balboni może z całym przekonaniem powiedzieć, że miał pracę marzeń - przez czterdzieści lat był testowym kierowcą Lamborghini. Zapewne pełniłby tę zaszczytną funkcję dłużej, gdyby nie regulacje włoskiego rządu, przez które w 2008 roku musiał odejść z pracy. Firma Lamborghini doceniła swojego wieloletniego pracownika i uhonorowała go specjalnym modelem Gallardo, nazwanym na jego cześć LP550-2 Valentino Galboni. Samochód był dostępny dla wąskiego grona odbiorców - został wyprodukowany jedynie w 150 egzemplarzach.

 

Jeśli przez całe życie ktoś jest związany z jedną firmą nie dziwi fakt, że nawet po odejściu z niej trudno całkowicie się odciąć. Balboni nie miał najmniejszego zamiaru tego robić. Założył firmę (nazwaną po prostu VB), która będzie zajmować się tworzeniem ekskluzywnych akcesoriów do samochodów z bykiem w logo. Pierwszym zaprezentowanym wyrobem jest ultralekki, tytanowy wydech dedykowany do modelu Aventador LP-750 SV. Produkt będzie dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy, a na zdjęciach promocyjnych wygląda jak prawdziwe dzieło sztuki.

 

 

 

Wydech stworzony przez Valentino Balboniego waży jedynie 6,3 kilograma i zostanie wyprodukowany zaledwie w trzydziestu egzemplarzach. Wyprodukowanie jednej sztuki zajmuje (jak podaje oficjalna strona internetowa) aż 350 godzin. Cena nie została podana, ale sądzimy że dla osoby zdecydowanej na polepszenie dźwięku swojego Aventadora nie będzie stanowiła żadnej przeszkody. O ile oczywiście uda mu się wyprzedzić innych chętnych.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska