Jak ukraść Ducha Ekstazy?

Jak ukraść Ducha Ekstazy?

Spokojnie, nie mamy zamiaru robić tutaj instrukcji obsługi dla potencjalnych złodziei, a zaprezentować, w jaki sposób Rolls-Royce troszczy się o nabywców swoich samochodów.

The Spirit Of Ecstasy, czyli figurka wychylonej do przodu kobiety z rozłożonymi do tyłu ramionami to od lat symbol bogactwa, prestiżu i luksusu. Po raz pierwszy pojawił się na maskach samochodów marki Rolls-Royce w 1911 roku i został zaprojektowany przez Charlesa Sykesa. Jak się powszechnie uważa, inspiracją dla projektanta była jego koleżanka z pracy, Eleanor Thornton.

 

Znane porzekadło mówi, że to okazja czyni złodzieja. Chociaż kradzież samochodowych znaczków nie jest już taką plagą jak niegdyś, to z pewnością dumnie wystająca z maski luksusowego samochodu figurka mogłaby skusić niejednego łasego na łatwy zarobek. Firma doskonale zdaje sobie z tego sprawę i opracowała rozwiązanie, które ma zapobiec ewentualnej kradzieży.

 

 

W specjalny mechanizm zapobiegający kradzieży Ducha Ekstazy jest wyposażony każdy samochód marki Rolls-Royce wyprodukowany od 2003 roku, czyli od momentu przejęcia firmy przez BMW. Oprócz tego, kierowca samochodu siedząc w aucie może w każdej chwili schować lub wysunąć figurkę na masce.

 

Zapewne pomysłowi złodzieje znajdą sposób i na to zabezpieczenie, ale właściciele Rolls-Royce’ów z pewnością doceniają fakt, że firma zadbała także o taki detal. Szkoda jedynie, że owy mechanizm został zaimplementowany tak późno - gdyby ktoś wpadł na to wcześniej, nie doszłoby do takiej sytuacji jak ta z trzeciego odcinka trzeciej serii serialu Banshee, kiedy to Duch Ekstazy stał się narzędziem zbrodni w rękach Burtona walczącego z Nolą:

 

foto: iStock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska