Jedyne takie Pagani Huayra Lampo

2018-01-10
Jedyne takie Pagani Huayra Lampo

Legendarny samochód, wersja, która przejdzie do historii. Szczęściem jest już samo patrzenie na to auto. A co by było, gdyby zasiąść za jego kierownicą...

 

Lapo Elkann, włoski przedsiębiorca, który jest członkiem rodziny Agnellich (kontroluje Fiata), niedawno nawiązał współpracę z ludźmi z Pagani, aby zaprojektować wraz z nimi wyjątkowy samochód. Nazwany on został Pagani Huayra Lampo (to włoskie słowo oznacza błyskawicę). Ten jednorazowy supersamochód został specjalnie stworzony dla Garage Italia Customs i został zainspirowany koncepcyjnym Fiatem Turbiną z 1954 roku.

 

Pagani Huayra Lampo jest autem dwukolorowym, czerwono-białym. Karoseria wykonana została na specjalne zamówienie, z włókna węglowego. Zawierającą kilka dodatkowych elementów zapożyczonych z radykalnej wersji Huayra BC. Wygląda świetnie, prawda? Nazwa „błyskawica” też nie jest przypadkowa.

 

Wprawne oko szybko zauważy włoskie flagi zaaplikowane na różne części nadwozia, w tym zaciski hamulcowe. Pieczołowicie zaprojektowane wnętrze jest w stanie zadowolić każdego. W środku supersamochód wykonany został z brązowej skóry w kratkę, ręcznie wykonanej przez rzemieślników z Turynu. Są także odsłonięte elementy aluminiowe, anodowane brązem, nie wspominając o wykończeniu z włókna węglowego.

 

Nie ma technicznych ulepszeń w porównaniu z wersją bazową. Oznacza to, że wyprodukowany przez Mercedes-AMG 6-litrowy twin-turbo V12 generuje 730 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Huayra BC ma co prawda 790 KM i moment obrotowy 1100 Nm, ale spójrzmy prawdzie w oczy: ta jedyna w swoim rodzaju wersja jest o wiele bardziej pociągająca.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska