Dostałeś mandat? Dowiedz się, ile masz czasu i jak najłatwiej go zapłacić

2018-01-11
Dostałeś mandat? Dowiedz się, ile masz czasu i jak najłatwiej go zapłacić

Zdarza się, że niektórzy, przede wszystkim kierowcy otrzymają policyjny mandat. Dla wielu osób, których praca polega na częstym przemieszczaniu się autem, kary za wykroczenia drogowe stanowią dość częsty problem. Ile czasu ma obywatel na zapłacenie mandatu i jakie konsekwencje może spowodować zwłoka? Dlaczego mandaty warto płacić systematycznie i wygodnie poprzez serwis Zaplacmandat.pl, który powstał właśnie do tego celu?

Ile czasu na opłacanie mandatu? Nie warto zwlekać!


Obywatel, który otrzyma policyjny mandat i go przyjmie, jest ustawowo zobowiązany do uregulowania należności w ciągu 7 dni. Jeśli w stosownym terminie nie dojdzie do zapłaty mandatu, naczelnik Urzędu Skarbowego w miejscu zamieszkania ukaranej osoby może podjąć działania w celu jej egzekucji. Nie warto zwlekać licząc na urzędniczą opieszałość, ponieważ mandaty ulegają przedawnieniu dopiero po upływie 3 lat.


W tym czasie należność może zostać potrącona z ewentualnej nadpłaty podatku po rozliczeniu rocznym, o ile oczywiście taka wystąpi. Osobę ukaraną mandatem mogą jednak spotkać bardziej uciążliwe konsekwencje. Naczelnik Urzędu Skarbowego może również zająć nasze dochody, co więcej, bez żadnego ostrzeżenia. Chociaż kwota nie wzrośnie o odsetki, dodatkową opłatą będą koszty egzekucyjne wynoszące nawet 100 zł.


Najwygodniejszy sposób opłacania mandatów – Zaplacmandat.pl


Nie warto zwlekać z płaceniem mandatów, podobnie jak nie warto przysparzać sobie dodatkowych trudności i stresu podczas całej procedury. Najwygodniejszym sposobem na wygodną zapłatę należności nawet w 30 sekund jest stworzony do tego celu serwis Zaplacmandat.pl. Na czym opiera się jego działanie? W odpowiedniej rubryce wpisujemy swoje dane osobowe, jak również serię i numer otrzymanego mandatu oraz kwotę, na jaką został wystawiony. Następnie wystarczy wybrać jedną z 20 dostępnych form płatności i dokonać transakcji.


Czy warto korzystać z poczty lub banku?


Poza usługami serwisu Zaplacmandat.pl pozostają jeszcze tradycyjne metody zapłaty mandatu. W tym celu można udać się na pocztę lub do oddziału swojego banku. W tym pierwszym przypadku musimy jednak liczyć z opłatą w wysokości 10 złotych, w drugim koszty zależą od polityki banku, z którego usług korzystamy. Czas to pieniądz, a szczególnie w godzinach szczytu musimy liczyć się z faktem, że sporo czasu spędzimy na oczekiwaniu w kolejce.


Znacznie wygodniejszą formą zapłaty stanowi przelew internetowy. Ryzyko polega wówczas jedynie na niepoprawnym wprowadzeniu danych, choćby w kwestii oddziału i numeru rachunku Urzędu Skarbowego. Na Zaplacmandat.pl te dane uzupełniają się automatycznie, dzięki czemu łatwiej unikniemy pomyłki.


Bezpieczeństwo płatności przez Zaplacmandat.pl


Warto zaznaczyć, że serwis Zaplacmandat.pl jest doskonale zabezpieczony pod względem ochrony danych osobowych i naszych pieniędzy. Za tę kwestię odpowiada firma Blue Media wysoko wyspecjalizowana w obsłudze płatności elektronicznych. To kolejny argument za skorzystaniem z tej wygodnej formy opłacenia mandatu i uniknięcia ewentualnych przykrych konsekwencji.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska