Elektryczna Corvette: poznajcie Genovation GXE

2018-01-12
Elektryczna Corvette: poznajcie Genovation GXE

Czy elektryfikowanie ikony ma sens? No cóż, brzmienie jest inne, ale osiągi lepsze nawet od ekstremalnej wersji Corvette ZR1.

Konstruująca samochody elektryczne firma Genovation Cars Inc. Bardzo długo zapowiadała supersamochód na bazie Chevroleta Corvette, ale zasilany prądem. Wreszcie opracowali i zaczynają sprzedawać wersję produkcyjną GXE o mocy 800 koni i maksymalnej prędkości 355 km/h (to o 15 więcej niż szalone ZR1).

 

 

Podczas gdy większość konstruktorów samochodów elektrycznych łączy silnik bezpośrednio z kołami, Genovation GXE wykorzystuje tę samą siedmiobiegową ręczną skrzynię biegów lub automatyczną ze zmianą biegów łopatkami, jakie używane są w konwencjonalnej Corvetcie.

 

 

Bez względu na wersję auto przyspiesza do 100 km/h w czasie krótszym niż trzy sekundy. Zasięg pojazdu przy ostrej jeździe wynosi 300 km (podczas standardowej jest ponad dwa razy większy). Nadwozie z włókna szklanego to czysty Chevrolet, ale Genovation odciążyło model GXE. Jest lżejszy o kilkadziesiąt kilogramów od napędzanej benzyną 'Vette.

 

 

Firma zamierza wyprodukować 75 samochodów. Dostawy rozpoczną się w tym roku, a cena wynosi 750 tys. dolarów.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska