Pogromca Tesli? Nowego Fiskera ładuje się w... minutę

2018-01-17
Pogromca Tesli? Nowego Fiskera ładuje się w... minutę

Myślisz: szybkie, drogie i dobre auto elektryczne? Mówisz: Tesla. Ten związek postanowił rozbić Henrik Fisker.

EMotion to nowy model Fiskera. Auto całkowicie elektryczne, stworzone przez Henrika Fiskera, który zaprojektował Astona Martina DB9. Czym się wyróżnia? Pokazane na targach CES 2018 w Las Vegas auto ma według zapowiedzi twórców rozwiać wszelkie wątpliwości tych, którzy wciąż nie mają zaufania do w ten sposób napędzanych wozów.

 

 

Po pierwsze, zasięg. Problemem był zawsze, ale ostatnie wynalazki producentów baterii powoli zapobiegają kłopotom. Fisker EMotion może przejechać bez ładowania 640 kilometrów.

 

 

Ważniejsza jest jednak druga sprawa, ładowanie. Otóż na targach CES twórcy prezentujący Fiskera przekonywali, że czas ładowania modelu będzie wynosił... minutę. Tyle nie tankuje się nawet auta spalinowego, a co dopiero mówić o konkurencji elektrycznej.

 

 

Sam design EMotion jest przewidywalny. Auto sportowe, z drzwiami uchylanymi do góry, za pośrednictwem telefonu. Ma bardzo dużo wewnętrznych gniazdek (czy nie będą rozładowywać nadmiernie baterii?) plus pełnowymiarowy telewizor dla pasażerów tylnej kanapy. Do tego wszystkie systemy wspomagające kierowcę, czyniące z auta pojazd tak naprawdę autonomiczny.

 

 

Prędkość maksymalna Fiskera EMotion to 260 km/h, a cena 130 tys. dolarów. Produkcja rozpocznie się w 2019 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska