Renault i Passion for Design&Innovation

Renault i Passion for Design&Innovation

Lidia Popiel, Zuzanna Wachowiak i Andrzej Pągowski zasiedli wspólnie w składzie jury konkursu Renault. Passion for Design & Innovation, w którym zadaniem było zaprojektowanie samochodu „bez kierowcy”.

W jury znalazł się również Wojciech Sierpowski - dziennikarz motoryzacyjny, wydawca magazynu AutoRok i – co najważniejsze – juror konkursu Car of the Year (samochód roku), Wojciech Sokołowski - projektant samochodów i współwłaściciel studia projektowego SOKKA oraz Krystyna Łuczak-Surówka - historyk i krytyk designu, wykładowca na ASP w Warszawie.  


Zuzanna Wachowiak wśród projektów szukała godnego, autonomicznego zastępcy dla swojego miejskiego, zwinnego Renault Twingo. Z kolei fotografka Lidia Popiel próbowała odnaleźć w projektach dzieła sztuki. Jej zdaniem każdy przedmiot obecny w naszym życiu należy tak traktować i pod takim kątem go dobierać. Andrzej Pągowski nie ukrywał zadowolenia z ostatecznego wyboru, ponieważ w gronie finalistów znalazł się projekt, który jako jedyny nawiązywał do historii sztuki, w tym przypadku do sztuki art déco. Jurorzy spotkają się ponownie na uroczystym wręczeniu nagród laureatom 7 września w Soho Factory, w ramach Wawa Design Festiwal.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska