W Formule 1 dzieciaki zamiast ślicznotek (grid girls)

2018-02-06
W Formule 1 dzieciaki zamiast ślicznotek (grid girls)

Na paddockach wyścigowych nie będą pojawiać się hostessy. FIA zdecydowała, że w ich miejsce pojawią się... dzieci.

Dziewczyny z paddocku – grid girls – były ozdobą weekendów Formuły 1. Teamy i sponsorzy zawsze chcieli mieć najpiękniejsze hostessy. Już nie muszą się starać, bo grid girls więcej nie będzie. Decyzja zapadła. Rykowi silników nie będą towarzyszyć ślicznotki. "Używanie hostess jest nie na miejscu” - powiedział Sean Bratches, dyrektor zarządzający Formuły 1.

Decyzja została skrytykowana przez niemal wszystkich zaangażowanych. Wypowiedzieli się Bernie Ecclestone (były właściciel Formuły 1), legendarny Niki Lauda. Same grid girls, które straciły pracę wściekły się i zaczęły obrażać feministki, które winią za polityczną poprawność.

Teraz mamy do czynienia z kolejną kontrowersyjną decyzją FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa). Otóż grid girls zostaną zastąpione przez grid kids, czyli towarzyszące wyścigom dzieci. Młodzi adepci motorsportu będą trzymali parasole nad kierowcami i będą towarzyszyć im na paddockach.

"Jestem szczęśliwy mogąc to głosić. Formuła 1 jest królową motorsportu. Młodzi będą mieli okazję być w towarzystwie swoich idoli, których miejsce w przyszłości chcą zająć. To będzie bardzo ważne dla nich, ich rodzin i przyjaciół" - powiedział Jean Todt, szef FIA.

Tym samym grid kids będą pełniły podobną rolę, jaką pełnią podczas meczów piłkarskich. Piłkarze wchodzą na boiska właśnie z dzieciakami za rękę. Co ciekawe grid kids będą towarzyszyć także Formule 2 i GP3. Wiele osób twierdzi, że grid girls znikną także z wyścigów Moto GP.

Fot: Starstock

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska