Nowa Kia Ceed: na wzór Stingera

2018-02-06
Nowa Kia Ceed: na wzór Stingera

Trzecia generacja bestsellera ma być dużo bardziej sportowa z wyglądu, bo nawiązywać będzie do odlotowego Stingera. Poczekamy, zobaczymy...

Nowa Kia Ceed zadebiutuje publicznie podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, na początku marca 2018 r. Razem z pięciodrzwiowym hatchbackiem Kia pokaże w Genewie także drugą odmianę nadwoziową Ceeda.

 

Ceed trzeciej generacji – zaprojektowany, doskonalony i produkowany w Europie – będzie wyróżniał się innowacyjnymi technologiami na pokładzie, nowoczesnymi silnikami oraz jednocześnie elegancką i dynamiczną sylwetką, a także sportowymi właściwościami jezdnymi.

 

Nowa Kia Ceed została zaprojektowana w europejskim centrum designu, które mieści się we Frankfurcie w Niemczech. Design nowego Ceeda, nawiązujący do wyglądu sportowego fastbacka o nazwie Stinger, sprawia, że kompaktowy model prezentuje się teraz bardziej dynamicznie niż modele dwóch poprzednich generacji. Układ jezdny nowego Ceeda, dostrojony do wymagań europejskich dróg i oczekiwań tutejszych kierowców, gwarantuje większą precyzję prowadzenia i zapewnia wyższy komfort podróżowania.

 

Model nowej generacji otrzymał również zmodyfikowaną pisownię nazwy – dotychczasową cee'd zastępuje od teraz pisownia Ceed, która pochodzi od hasła „Community of Europe, with European Design”. Nowa Kia Ceed trafi do sprzedaży wyłącznie w Europie już pod koniec drugiego kwartału 2018 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska