Serio? Elektryczny Harley-Davidson wkrótce na drogach...

2018-02-07
Serio? Elektryczny Harley-Davidson wkrótce na drogach...

Jedni powiedzą, że piekło zamarzło. Inni się ucieszą, że legenda z Milwaukee postanowiła zawalczyć o młodszych klientów. Elektryczny Harley-Davidson powstanie!

 

Podstawą Harleya jest legenda. Ale tuż za nią dźwięk. Potężnie brzmiące motocykle kojarzą się na całym świecie jednoznacznie, są częścią amerykańskiej historii.

 

Jednak wielkie Harleye sprzedają się coraz gorzej, kupuje je konserwatywna klientela. Są drogie, nieracjonalne, tylko dla fanów, których ubywa. Już jakiś czas temu Harley przestawił moce na produkcje mniejszych, bardziej dostępnych motocykli dla młodszych. Teraz postanowił postawić kolejny krok.

 

O projekcie LiveWire mówiło się już jakiś czas. W 2014 roku Harley pokazał prototyp elektrycznego motocykla. Jego problemem był bardzo mały zasięg, zaledwie 90 km. Jednak udało się go poprawić. Produkcyjna wersja motocykla, która zacznie być sprzedawana w 2019 roku, ma mieć zasięg ponad 300 km.

 

To nie będzie rakieta. Prędkość motocykla ograniczono do 160 km/h (100 mil/h). Przyznacie, że jednoślad wygląda fantastycznie. Konserwatystom, którzy elektrycznego Harleya tolerować nie zamierzają, odpowiadamy, że w ofercie producenta z Milwaukee są i pozostaną naprawdę mocne ryczące maszyny. Zatem bez obaw.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska