Mercedes-Maybach Klasy S: jeszcze więcej luksusu

2018-02-15
Mercedes-Maybach Klasy S: jeszcze więcej luksusu

Wersja dla wybranych została poprawiona i odświeżona.

Mercedes-Maybach to najbardziej luksusowa wersja Klasy S. Ponieważ nie ma już Maybacha jako oddzielnej marki, nazwę przeszczepiono właśnie do wyjątkowych wersji aut z gwiazdą na masce. W najnowszej odsłonie topowy model Mercedesa dostał nową osłonę chłodnicy, opcjonalny dwukolorowy lakier (tak było w Maybachu) i nowe możliwości adaptacji wnętrza.

 

Topowa limuzyna otrzymała też nowe, wieloramienne obręcze o średnicy 20 cali. Do wyboru są jeszcze trzy inne, ekskluzywne wzory felg o średnicy 20 cali, w tym 20-otworowe obręcze znane z modelu Mercedes-Maybach S Kabriolet.

 

 

Oferta wzbogaca się o dwie nowe tonacje kolorystyczne kabiny: armaniakowy brąz/czerń oraz beż sawanny/czerń. Tapicerka skórzana nappa Maybach Exclusive w kolorze czarnym występuje w połączeniu z kontrastującymi przeszyciami w kolorze miedzianym, złotym lub platynowym. Kolejną nowością są elementy ozdobne Designo.

 

Mercedes-Maybach S 650 napędzany jest silnikiem V12 o pojemności 6 litrów. Moc wynosi 630 KM, a przyspieszenie do 100 km/h 4,7 sekundy. Pod względem długości i rozstawu osi flagowy okręt Mercedes-Benz przerasta wydłużoną Klasę S Limuzyna o 200 mm – mierzy 5462 mm długości, a jego rozstaw osi wynosi 3365 mm. Z kolei wersja S 560 4MATIC ma pod maską 4-litrowy silnik V8 generujący 469 KM.

 

 

W przeciwieństwie do Maybacha, którego nikt nie chciał kupować, Mercedes-Maybach dobrze się sprzedaje. Od chwili premiery w lutym 2015 r. do nabywców trafiło już ponad 25 tys. egzemplarzy modelu. Także w 2017 r. ponad jedna na dziesięć sprzedanych Klas S miała logo Maybacha. Głównymi rynkami zbytu topowej limuzyny są Chiny, Rosja oraz USA.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska