Pierwsze teamy F1 prezentują nowe bolidy na sezon 2018

2018-02-20
Pierwsze teamy F1 prezentują nowe bolidy na sezon 2018

Nowy sezon zmagań w Formule 1 zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy już połowę bolidów, którymi kierowcy będą się ścigań w 2018 roku.

Tegoroczny sezon Formuły 1 rozpocznie się 23 marca, kiedy to kierowcy staną do rywalizacji w ramach Grand Prix Australii. W tym roku w mistrzostwach weźmie udział 10 teamów, a polskim akcentem wśród nich jest Robert Kubica, który został kierowcą rezerwowym zespołu Williams Martini Racing.

 

Do rozpoczęcia pierwszych zawodów powstał jeszcze miesiąc, więc kilka zespołów zdążyła już zaprezentować swoje bolidy. Pierwszym z nich był Haas F1 Team, w którego barwach będą się ścigać Romain Grosjean i Kevin Magnussen. Ich pojazd nosi nazwę Haas VF-18

 

Kolejnym zespołem, który odkrył karty był wspomniany Williams Martini Racing, który 15 lutego zaprezentował bolid Williams FW41. Jego kierowcami będą Lance Stroll i Siergiej Siriotkin.

 

Red Bull RB14 będzie bolidem kierowców zespołu Aston Martin Red Bull Racing, którego kierowcami w sezonie 2018 będą Daniel Ricciardo i Max Verstappen.

 

Wiemy również jak będzie wyglądał pojazd Nico Hulkenberga i Carlosa Sainza Juniora, czyli kierowców wybranych przez zespół Renault Sport Formula One Team. Nosi on nazwę Renault R.S. 18

 

Ostatnim jak dotąd zaprezentowanym bolidem jest należący do Alfa Romeo Sauber F1 Team pojazd o nazwie Sauber C37, którym będą się ścigać Marcus Ericsson i Charles Leclerc.

 

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska