Tak wygląda nowy Peugeot 508. Dobra zmiana?

2018-02-22
Tak wygląda nowy Peugeot 508. Dobra zmiana?

Peugeot 508 jest produkowany w praktycznie niezmienionej formie od 2010 roku. Francuski producent stwierdził, że najwyższy czas na zmianę – i w tym przypadku nie jest to jedynie kosmetyczny face lifting. Kolejne wcielenie modelu 508 – przynajmniej pod względem stylistycznym – to duże zaskoczenie. I to na plus!

Jeśli nie jest się Mercedesem, Audi lub BMW, to trudno sprzedaje się sedany segmentu D. Z faktu, że współczesny klient pożąda przede wszystkim SUV-ów i crossoverów doskonale zdała sobie sprawę chociażby Honda, która jakiś czas temu podjęła decyzję o wycofaniu Accorda z rynku europejskiego. Broni nie składa z kolei Peugeot, który zaprezentował nowe wcielenie modelu 508.

 

Trzeba przyznać, że pod względem stylistycznym francuska firma zdecydowała się na odważny krok. Nowy wygląd sprawia, że 508 z pewnością będzie budził zainteresowanie na drogach. Uwagę zwraca przede wszystkim kształt grilla oraz linia tylnych świateł.

 

 

Peugeot 508 2018 – silniki

Pojawiły się również informacje o silnikach, które trafią pod maskę francuskiej limuzyny. Będą to dwie jednostki benzynowe 1,6 THP o mocy 180 i 225 koni mechanicznych (ta druga znajdzie się w usportowionej wersji GT, która wyglądem będzie się nieco różnić od „zwykłej”) oraz trzy Diesle BlueHDI: o pojemności 1,5 litra generujący moc 130 KM oraz 2,0 w wariantach 160 i 180 KM. Wszystkie z nich będą oferowane w zestawie z automatyczną skrzynią biegów (poza tym wysposażonym w najsłabszy silnik wysokoprężny). W późniejszym terminie Peugeot planuje wprowadzenie do oferty wersji hybrydowej.

 

Samochód będzie produkowany w fabryce w Mullhouse we Francji, a oficjalnie zadebiutuje podczas marcowego autosalonu w Genewie.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska