Egzorcysta pokonał Demona

2018-02-23
Egzorcysta pokonał Demona

Ten samochód jest dowodem na to, że w Stanach Zjednoczonych mieszkają wspaniali szaleńcy i jednocześnie jajcarze, jakich mało. Poznajcie Egzorcystę!

Hennessey Performance to firma, która zbudowała swoją reputację na tak oszałamiających samochodach, jak Venom F5 (najszybszy na świecie), czy VelociRaptor, który jest przeróbką Forda F-150 Raptora. Tunerzy z Teksasu mają jedno hasło, nigdy nie jest im dość mocy.

 

Ale to, co pokazali teraz, jest naprawdę najlepsze. Postanowili stworzyć auto, które pokona niesamowitego Dodge’a Demona. Udało się, auto Hennessey nazywa się Exorcist i jest najszybszym muscle carem na świecie.

 

 

Anty-Demon, czyli Egzorcysta, dysponuje mocą 1000 koni. Camaro od Hennessey osiąga maksymalną prędkość 350 km/h! Do setki przyspiesza w czasie krótszym niż 3 sekundy. Pierwszą ćwiartkę mili połyka w 10 sekund.

 

Hennessey osiągnął moc za pomocą specjalnej turbosprężarki, niestandardowego wałka rozrządu, kutych głowic cylindrów, ulepszonych zaworów, wydajniejszego intercoolera i przeprojektowanego układu wydechowego. Dołożono lepsze opony i felgi oraz zmodyfikowano automatyczną skrzynię biegów.

 


Hennessey pobiło rekord prędkości na owalnym torze testowym o długości 8,5 mili na terenie Continental Tire Proving Grounds w Uvalde w Teksasie. Wynik został potwierdzony przy użyciu systemu GPS.

 

Oprócz pokonania Dodge’a Challengera Demona, Hennessey wyznaczył jeszcze jeden cel dla Egzorcysty Camaro: pokonanie Corvette ZR1. „Chcieliśmy sprawdzić, czy Egzorcysta może przekroczyć prędkość maksymalną nowej Corvetty ZR1, która wynosi 342 km/h. Misja zakończona” - powiedział prezes John Hennessey.

 

 

ZR1 nie jest jedynym supersamochodem, który padł ofiarą Egzorcysty. Inne ofiary to McLaren 720S, Porsche 911 GT2 RS, Ferrari 812 Superfast i Lamborghini Huracan.

 

A teraz dowód wspomnianego poczucia humoru Amerykanów: „Egzorcysta toe supersamochód, który daje wszystko, czego można oczekiwać w codziennym życiu. Ma tylną kanapę i pojemny bagażnik na kije golfowe” - powiedział John Hennessey. „To trochę tak, jakby mieć Corvettę ZR1 z miejscem dla 4 osób. Tylko szybszą”.

 

 

Auto można kupować. Jego cena to 119 950 dolarów.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska