McLaren Senna jako karbonowe monstrum

2018-03-02
McLaren Senna jako karbonowe monstrum

Niektórym nigdy dość. McLaren postanowił ulepszyć to, co najlepsze, czyli na życzenie klientów pozwoli im pokryć swój supersamochód włóknem węglowym. Opcja kosztuje 1,3 mln zł.

Najnowsze dzieło inżynierów z Wielkiej Brytanii to supersamochód będący jednocześnie hołdem dla Ayrtona Senny, genialnego brazylijskiego kierowcy F1, który zginął na torze.

Już standardowe auto jest niezwykle lekkie. Dzięki użyciu materiałów takich jak włókno węglowe samochód waży jedynie 1198 kilogramów i jest najlżejszym McLarenem od czasów legendarnego modelu F1. Silnik, w jaki został wyposażony Senna powoduje szybsze bicie serca – jest to bowiem 4-litrowa, turbodoładowana V-ósemka, która generuje moc 789 koni mechanicznych i 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Osiągi zostały nieujawnione, ale auto przyspiesza do setki w ok. 2,5 sekundy, a pędzi ok. 400 km/h.

Jak przystało na supersamochód, wszystkie egzemplarze zostały już sprzedane. Powstanie ich 500. I właśnie dla 500 szczęśliwców, którzy czekają na wyprodukowanie swoich pojazdów, McLaren przygotował dodatkową opcję. Mogą wybrać nadwozie w całości wykonane z karbonu. Plus inne felgi, hamulce i wykończenie wnętrza. Dzięki pakietowi, który wyceniono na 414 tys. dolarów (ok. 1,3 mln zł), McLaren Senna jest jeszcze lżejszy.

No i na pewno dodatkowo wyróżnia się z tłumu.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska