600-konny elektryk od Porsche

2018-03-06
600-konny elektryk od Porsche

Na targach w Genewie zadebiutował Porsche Mission E Cross Turismo – elektryczny crossover Porsche, na razie jako auto koncepcyjne. Za rok pojawi się w salonach.

Auto to studium koncepcyjne elektrycznego modelu typu CUV (Cross Utility Vehicle). Według Porsche „do zalet tego czterodrzwiowego pojazdu należą emocjonujący wygląd z wyrazistymi elementami off-roadowymi, a także innowacyjna koncepcja obsługi i wyświetlania informacji z ekranem dotykowym oraz śledzeniem ruchu gałek ocznych”.

Prototyp mierzy 4,95 m długości, ma napęd na cztery koła i jest przygotowany do podłączania do sieci szybkiego ładowania.

Mission E Cross Turismo napędzają dwa silniki elektryczne z magnesami trwałymi o mocy systemowej ponad 600 KM. Zapewniają Mission E Cross Turismo przyspieszenie od 0 do 100 km/h w mniej niż 3,5 s, a od 0 do 200 km/h w niespełna 12 s. Co więcej, osiągi idą w parze ze stałym dopływem siły napędowej, niespotykanym wśród aut elektrycznych: wielokrotne, następujące po sobie przyspieszanie nie wiąże się z ograniczeniem wydajności.

„Mission E Cross Turismo demonstruje sposób, w jaki wyobrażamy sobie całkowicie elektryczną przyszłość. Auto łączy sportowy charakter z praktycznością na co dzień. Nasz samochód będzie szybki na drodze, ale będzie też można go szybko naładować i korzystać z jego osiągów raz za razem” – powiedział Oliver Blume, prezes Porsche AG.

Gotowy do wyjechania na drogi prototyp Mission E Cross Turismo jest kontynuacją studium Mission E, zaprezentowanego przez Porsche podczas międzynarodowego salonu samochodowego we Frankfurcie w 2015 r. Seryjny model na bazie tego pojazdu będzie miał swoją premierę w przyszłym roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska