Oto nowa Supra (na razie jako wyścigówka)!

2018-03-06
Oto nowa Supra (na razie jako wyścigówka)!

Na to auto czekają wszyscy, którzy pasjonują się motoryzacją. Napęd na tył, silnik z przodu, emocje. Toyota pokazała koncepcyjną wersję auta wyścigowego. A kiedy pojawi się drogowy samochód?

Koncepcyjny model wyścigówki został opracowany przez oddział Toyoty zajmujący się motorsportem, czyli Gazoo Racing. Studyjne auto jest jasnym dowodem na nieuchronny powrót Supry po tym, jak ten ikoniczny model zostało wycofany z rynku w 2002 roku. Podobnie jak w przypadku studyjnego GR Super Sport ujawnionego na początku 2018 roku roku, techniczne szczegóły są w tej chwili trzymane w tajemnicy.

Wiemy, że nacisk położono na zastosowanie lekkich materiałów, dlatego też szyba przednia i boczne zostały wykonane z tworzywa sztucznego. Materiały kompozytowe zostały użyte zarówno na przednich i tylnych zderzakach i dyfuzorach, jak i na masce silnika, bocznych osłonach lusterek i dużym skrzydle z tyłu, utrzymującym samochód przyklejony do drogi.

Karbon i klatka

Aby maksymalnie zmniejszyć ciężar, panele drzwi wykonane są z włókna węglowego, a kabina została odchudzona do niezbędnego minimum. GR Supra Racing Concept jeździ na kołach BBS i jest wyposażona w standardowy zestaw bezpieczeństwa, który znajdziesz w samochodzie wyścigowym, czyli pełną klatkę bezpieczeństwa i gaśnicę na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Co ciekawe, w przyszłym miesiącu będzie można wypróbować koncept. Oczywiście wirtualnie. A to dzięki aktualizacji gry wideo „Gran Turismo”. Jeśli zaś chodzi o długo wyczekiwany samochód drogowy, nie ma daty, ale pokazanie konceptu wyścigówki jest jasnym znakiem, że czas oczekiwania dobiega końca.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska