Szalony Indian od Jacka Daniel'sa

2018-03-09
Szalony Indian od Jacka Daniel'sa

Producenci alkoholu coraz odważniej wchodzą na tereny dotąd dla nich niedostępne. Zobaczcie tylko, jak zakończyła się kolaboracja legendarnego Indiana i nie mniej legendarnego Jacka Daniel'sa.

Co powiecie na połączenie sił Indian Motorcycle, pierwszej firmy motocyklowej w Ameryce, i pierwszej amerykańskiej zarejestrowanej destylarni Jacka Daniel’sa? Brzmi nieźle, prawda?

Strażacki motocykl

To już trzeci raz, kiedy firmy zdecydowały się na kolaborację, przy współpracy z Klock Werks Kustom Cycles z Mitchell w Południowej Dakocie. Tym razem inspiracja pochodzi od straży pożarnej Jacka Daniel’sa i jej unikalnych złotych i czarnych wozów strażackich. Jack Daniel's ma bowiem własną straż pożarną, w całości obsługiwaną przez pracowników-wolontariuszy.

Każdy ze 177 indywidualnie numerowanych motocykli ma motywy strażackie oraz grafiki Jacka Daniel’sa: zaczynając od dwukolorowej matowej czarnej farby i prawdziwej 24-karatowej złotej grafiki. Złoto przenosi do godła straży pożarnej na zbiorniku i emblematu „Butelki i przepustnice. Nie mieszać”, umieszczonego na przednim błotniku.

Wskazany pośpiech

Ceny Jack Daniel’s Indian Scout Bobbera zaczynają się od 17 tys. dolarów. Indian zaczyna przyjmować zamówienia 13 marca. To ważne, ponieważ poprzednie motocykle z edycji specjalnych wyprzedawały się w mniej niż 8 godzin (1. edycja) lub... 10 minut (druga edycja).

Co ciekawe, firmy związane z alkoholami, w tym Jack Daniel’s, bardzo chętnie eksplorują tereny dotąd obce. Niedawno Nike połączyło siły z producentem słynnej whiskey z Tennessee. Owocem współpracy okazały się wyjątkowe sneakersy.
Firmy stworzyły jedyne w swoim rodzaju buty, które były sprzedawane i rozdawane podczas weekendu All-Star NBA.
Te jedyne w swoim rodzaju buty zostały wyprodukowane w liczbie 67 par. Użyto specjalnych skór i specjalnych kolorów, które miały przywoływać Jacka Daniel'sa Honey, whiskey z miodową nutą. Buty można było zdobyć w konkursach, podczas weekendowego meczu w specjalnym sklepie, a kilka par także kupić.

Z kolei „śmiertelny” konkurent Jacka, najsłynniejszy producent bourbona na świecie, czyli Jim Beam, przygotował coś specjalnego dla kawoszy. Własne mieszanki kawowe z nutą ulubionego trunku z Kentucky.
Wcześniej zrobił to Jack, ale i Jim Beam wszedł na rynek. Kawa Beama została wyprodukowana przez weteranów, czyli firmę White Coffee. Jim Beam Bourbon Coffee to w 100 proc. ziarna arabiki.

Na początek na rynku pojawiły się cztery mieszanki: Bourbon Vanilla, Signature Dark Roast, Cinnamon Stick i Spiced Honey. Oczywiście żadna z nich nie zawiera alkoholu, a jedynie ma smak bourbona.

Czekamy na kolejne pomysły.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska