Odchudzony Lambo Huracan Performante

2018-03-21
Odchudzony Lambo Huracan Performante

Wszyscy wiedzieliśmy, że nadchodzi, ale wciąż jesteśmy zahipnotyzowani tym cudem motoryzacji. Lamborghini zabrało na kurację odchudzającą kabriolet Huracana i dało światu zamożnych fanów czterech kółek Performante Spydera.

Najnowsza wersja niewiarygodnego Huracan Performante Coupe wyposażona jest w znany 5.2-litrowy silnik wolnossący V10. Auto ma stały napęd na cztery koła i imponującą moc 640 KM oraz moment obrotowy 600 Nm.

To przekłada się na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w zaledwie 3,1 sekundy, a od 0 do 200 km/h w 9,3 sekundy. Zapiera dech w piersiach prędkość maksymalna wynosząca 325 km/h. Czy jesteście zadowoleni z tych liczb?

Lamborghini Huracan Performante Spyder waży zaledwie 1 507 kg, co oznacza, że oferuje niesamowity stosunek masy do mocy 2,35 kg/KM. W aluminiowym nadwoziu znajduje się mnóstwo włókna węglowego, które pomogło zmniejszyć masę całkowitą samochodu o 35 kg w stosunku do standardowego modelu Huracana Spydera. Kute elementy kompozytowe w przednim i tylnym spoilerze, maska silnika, tylny zderzak, a także aerodynamiczny dyfuzor tworzą aktywny system o nazwie Aerodinamica Lamborghini Attiva.

Piattaforma Inerziale Lamborghini obsługuje wszystkie systemy elektroniczne samochodu w czasie rzeczywistym, zapewniając najlepszą konfigurację, niezależnie od warunków jazdy. Zmodernizowany układ zawieszenia został również dopasowany do modelu Huracan Performante Spyder, podobnie jak do tego w Coupe.

Skoro mówimy o kabriolecie, to dach zasługuje na specjalną uwagę. Ma możliwość otwarcia w zaledwie 17 sekund przy prędkości do 50 km/h.

Ceny Lamborghini Huracána Performante Spydera zaczynają się od 219 585 euro, a dostawy mają się rozpocząć już latem 2018 roku.

Polecane wideo

Dodaj komentarz

© 2016 Marquard Media Polska